x-kom hosting

jak skonfigurowąc sie w domu

zawara
utworzono
utworzono

żeby mozna bylo widziec inny komputer jego zawartosc na dysku kopiowac ja itp. i zeby miala dostep do internetu za pomoca mojego kompa 3 rzecz to to ze na tyym glownym komputerze jest drukarka i trzeba zrobic tak zeby ten komputer na dole tez mogl korzystac z tej drukarki .Probowalem skonfigurowac tym konfiguratorem ale tylko internet dziala nie widac dysku choc go udostepnialem i nie widac drukarki choc probowalem a dodac za pomoca konfiguratora pisze zeby podac jej nazwe podaje i pisze ze to nie to.Pamietam ze byly tam jakies adresy do wpisywania i wted to chodzilo mowie tu o internetowym protokole it/tp gdzie wpisuje sie adres tyle ze go nie pamietam <beczy> podajcie mi go albo podajcie jakis inny sposob na konfiguracje tych podzespolow

bizon11
komentarz
komentarz

grupa robocza musi byc taka sama

nazwa najlepiej jakby była komp 1 komp 2 i komp3 :)

Uruchom teraz kreator :)

Rozwad
komentarz
komentarz
pisze
JEST NAPISANE !!

co do tematu, to kiedy robisz to przez konfigurator sieci w windowsie, to włącz udostępnianie, no i musisz miec na kompach tę samą grupe roboczą np DOM na jednym i drugim, inaczej niepujdzie. kiedy juz bedziesz miał te grupy robocze to wejdzw otoczenie sieciowe i potem pokaz komputery grópy roboczej i wtedy bedziesz widział te udostępnione zeczy.

no i radze potrenowac troche gramatykę :) to tak na marginiesie :P

Fafu
komentarz
komentarz
niepujdzie

nie pójdzie

grópy

grupy

radze potrenowac troche gramatykę

lol :lol:

Spróbuj udostępnić i wpisać w przeglądarce //nazwa_kompa i sprawdź czy będzie chodziło

pozdrawiam

zawara
komentarz
komentarz

zrobilem tak jak pisaliscie i niestety pisze ze mozesz nie miec uprawnien do przegladania tego zasobu sieciowego.Skontaktuj sie z administratorem serwera aby uzyskac uprawnienia.hmm dalem na dysk udostęp czy to malo ?

Fafu
komentarz
komentarz

A spróbuj zrobić na odwrót: czyli na tym kompie co chciałeś udostępnić wchodzisz w udostępnione przez ciebie pliki na drugim kompie :P Tzn. na tym kompie co teraz pisze ci że nie masz uprawnień udostępniasz coś i wchodzisz na drugim kompie.

Rozwad
komentarz
komentarz

gramatyka a ortografia fafu to co innego... fakt w nie pójdzie zrobiłem błąd, ale co do grópy to zwykłe przejęzyczenie wczesniej w tym samym poście pisałem dwa razy poprawnie...

co do problemu, to pytam się ponownie, czy kiedy robiłeś siec kreatorem zaznaczyłeś ze ma byc dozwolone udostępnianie plików.

Fafu
komentarz
komentarz
czy kiedy robiłeś siec kreatorem zaznaczyłeś ze ma byc dozwolone udostępnianie plików.
Jak by nie zaznaczył to by nie mógł udostępniać, a napisał że udostępnił :P

Możliwe, że masz zapore sieciową lub jakiś antyvir blokuje? Spróbuj zrobić to co wcześniej napisałem.

zawara
komentarz
komentarz

wlasnie probowalem tak na odwrot okazalao sie ze zapora byla wlaczona i ona cos blokowala heh teraz widze wszystko jest dobrze

Fafu
komentarz
komentarz

No to cieszę się, że pomogłem :)

Rozwad
komentarz
komentarz

udostępniac mozesz zawsze nawet jak niejestes w sieci tylko ze jak niezaznaczysz udostepniania to niewidac na innym kompie :P ale najwazniejsze ze działa :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.