x-kom hosting

Utrata połączenia co ok. 50 minut na 2-3 sekundy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
rudyszpn
utworzono
utworzono

Witam,

Od dobrych kilku tygodni mam pewien problem z moim internetem a mianowicie średnio raz na ok. 50 minut ( mierzyłem stoperem....)  tracę połączenie z siecią na jakieś 2-3 sekundy.

Gram w gry typu Tibia, LeagueOfLegends i zazwyczaj taka utrata połączenia kończy się bardzo źle.  Z początku myślałem, że to jakieś przeciążenie serwera, błędy w grze, ale nie - sytuacja jest regularna i powtarzalna w czasie (~50 min).  Posiadam internet LTE z plusa , 2 miesiące temu przedłużyłem umowę, więc posiadam maksymalną prędkość. 

Wierzcie mi, jest to na prawdę bardzo uciążliwe i osiągnęło to apogeum - chce znaleźć rozwiązanie !

Może mam jakiegoś wirusa? (wątpię, komputer półtorej roku temu kupiony [gamingowy 3,5kpln], wszystko oryginalne nic na lewo nie ściągane )

Zakłócenia sieci też raczej to nie są, bo wtedy zdarzenia było by losowe a w moim przypadku "LAG" pojawia się w regularnych odstępach czasu.

 

Proszę pomóżcie mi znaleźć rozwiązanie, gdyż pakuje grube pieniądze i tracę je przez głupi internet(?)

 

Liczę na Wasza pomoc,

Amnesus

Sławomir
komentarz
komentarz

Sprawdź czy czasem sterownik od karty sieciowej nie zmienił się na ten podstawowy od windowsa.

Często przez to są problemy.

  • Dobra wypowiedź 1
rudyszpn
komentarz
komentarz

W jaki sposób to sprawdzę?

Sławomir
komentarz
komentarz

Prawy przycisk myszki na moj komputer ->właściwosci tam wybierz zakładkę "menedżer urządzeń" -> karty sieciowe.

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Sprawdź która z tych kart jest aktywna(odpowiedzialna za połączenie sieciowe).

Kliknij na nią i wejdź we właściwości( zrób z tego ss)

  • Dziękuję 1
rudyszpn
komentarz
komentarz

Jak to mogę sprawdzić?

Sławomir
komentarz
komentarz

start->ustawienia-> sieć i internet-> wyświetl właściwości sieci.

tam dostaniesz wykaz wszystkich kart.

znajdź pod którą jest napisane "połączono"

  • Dziękuję 1
Sławomir
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko wydaje się być w porządku,

Rozumiem ze internet LTE jest rozsyłany z jakiegoś modemu-routera?

 

Dziwne że nagle coś zaczęło się kopać..

 

możesz podać nazwe- model tego routera- modemu?

Edytowane przez Sławomir
  • Dziękuję 1
rudyszpn
komentarz
komentarz

Tak mam modem, w mieszkaniu, który jest głównym modemem, dodatkowo na zewnątrz domu mam dodatkowy modem który niby wzmacnia sygnał.

 

Teraz tak sobie pomyślałem, ostatnio zainstalowałem aplikacje w telefonie do radia w samochodzie. Ta aplikacja jest ciągle uruchomiona i nie wiem dlaczego tak jakby nie mogła się połączyć (ciągle jest napis "waiting for conection"). Aplikacja działa, gdyż rozmawiać dzięki temu mogę oraz puszczać z niej muzykę z youtube, ale jak ja uruchamiam poza autem wciąż jest informacja "waiting for connection. Może to ma coś z tym wspólnego?

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz

Komunikat (czekam na połączenie) dotyczy połączenia z radiem a nie internetem.

 

Jak będziesz mieć możliwość to podaj nazwę modemu to się sprawdzi ustawienia.

ps:

Przestudiuj te instrukcje https://www.plus.pl/documents/16/fea2ca67-7b63-4ee2-b9d8-3e9ad14f45d4?title=internet-domowy-ii-instrukcja-obslugi.pdf

 

sprawdź ustawienia sieci 2,4Ghz

Czy masz tam opcje (szerokość pasma kanału ustawioną na 20/40 hz)

 

dodatkowo możesz zmienić "częstotliwość (kanał)" na inny może ten automatyczny jest zapchany.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.