x-kom hosting

Fotel do biurka 1000zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: TR4XX ,
Maraxus1442
utworzono
utworzono

Witam!

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz mocniej mnie bolą plecy po długim przesiadywaniu przy komputerze i uznałem że czas kupić nowy fotel.

Wymagam od takiego podłokietniki regulowane góra - dół, zagłówek, odchylanie sie do tyłu, oraz grube siedzisko.

Fotel ten nie musi być duży gabarytowo, bo jestem dość szczupłą osobą (178cm/65kg). Wolałbym jeszcze  jakiś materiał zamiast ekoskóry.

TR4XX
komentarz
komentarz

Sprawdź sobie modele ERGO 500 oraz ERGO 600. Możesz zerknąć na diablo v-basic. Wszystkie wpasowują się w to czego oczekujesz. Sam za 1-2 dni będę miał u siebie ERGO 600 także będę mógł powiedzieć coś więcej.

Maraxus1442
komentarz
komentarz
Dnia 4.08.2019 o 13:26, TR4XX napisał:

Możesz zerknąć na diablo v-basic.

Obejrzałem recenzje o tym fotelu u Ziemniaka, który mówił, że to prototypy i maja jeszcze pare wad (np. zepsuta linka odsuwania siedziska od oparcia), więc średnio do mnie to przemawia. Chyba, że firma ta poprawiła jakość swoich foteli i nie zdarzają sie już takie uszkodzenia.
Swoją drogą @TR4XX mógłbyś jakoś zrecenzować ten ERGO600 jak już będzie w Twoim posiadaniu?

Dnia 5.08.2019 o 15:12, Badger20k napisał:

dxtracer 5: https://www.x-kom.pl/p/326602-fotel-gamingowy-dxracer-racer-5.html dość masywny, ale bardzo wygodny i z tkaniny

Boje się trochę o to oparcie, ponieważ nie jest wyprofilowane uwzględniając odcinek lędźwiowy (chyba że poduszka daje radę) oraz oparcie na głowę. Jeśli mylę się to proszę o rozsianie moich wątpliwości.

TR4XX
komentarz
komentarz

Niedługo Ci coś o nim napiszę. 

Kasper001
komentarz
komentarz
24 minuty temu, Maraxus1442 napisał:

Obejrzałem recenzje o tym fotelu u Ziemniaka, który mówił, że to prototypy i maja jeszcze pare wad (np. zepsuta linka odsuwania siedziska od oparcia), więc średnio do mnie to przemawia. Chyba, że firma ta poprawiła jakość swoich foteli i nie zdarzają sie już takie uszkodzenia.
Swoją drogą @TR4XX mógłbyś jakoś zrecenzować ten ERGO600 jak już będzie w Twoim posiadaniu?

Boje się trochę o to oparcie, ponieważ nie jest wyprofilowane uwzględniając odcinek lędźwiowy (chyba że poduszka daje radę) oraz oparcie na głowę. Jeśli mylę się to proszę o rozsianie moich wątpliwości.

Takiego coolermaster'a znalazłem https://www.komputronik.pl/product/612965/cooler-master-caliber-r1.html Przypomina nieco w konstrukcji Quarsus'a V502 którego sam używam, a który jest sporo droższy (i jego konstrukcja jest bardziej kanciasta). Sam z doświadczenia teraz nie polecałbym ci fotela z ekoskóry, co w lecie jest nieco uciążliwe, natomiast ten CoolerMaster ma na części siedziska, i części oparcia odcinka lędźwiowego materiałowe wstawki, tak więc znika ten największy problem foteli z ekoskóry że w lecie, ciało ci się przykleja do fotela. Na ogół trzeba by był oto zweryfikować najlepiej na miejscu w sklepie, ale myśle że nie byłaby to zła opcja

Maraxus1442
komentarz
komentarz

A co Panowie powiecie na temat foteli od Noblechairs? Np. coś takiego https://noblechairs.com/product/epic-pu-leather-black/
Jeśli byłby to porządny sprzęt to mógłbym dopłacić te pare groszy.

TR4XX
komentarz
komentarz

Poczytaj o nim, może ktoś zrobił recenzję. Jeżeli nie przeszkadza Ci skóra na fotelu to można rozważyć.  

Kasper001
komentarz
komentarz

no własnie ta skóra to największy problem w lecie :D o czym pisałem wcześniej 

Maraxus1442
komentarz
komentarz

Mógłbym to przeboleć jakoś o ile dobrze by ten fotel "trzymał" plecy w zdrowej pozycji i byłby wytrzymały.

Kasper001
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Maraxus1442 napisał:

Mógłbym to przeboleć jakoś o ile dobrze by ten fotel "trzymał" plecy w zdrowej pozycji i byłby wytrzymały.

Na własnym przykładzie przekonałem się że to bardziej od ciebie zalezy jaką będziesz miał pozycję, czy będziesz się grabił etc. niż od fotela nawet jakby nie wiadomo jak był wygodny. Tak smutna prawda :V A ciało klejące się do ekoskóry na fotelu to nic przyjemnego :V 

A sam jestem osoba nie największej postury i dość ciężko jest znaleźć fotel wlaśnie pod takie osoby :V 

 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
TR4XX
komentarz
komentarz

Mogę coś powiedzieć jako, że używam już od kilku dni. Kupiłem dwa fotele: ergo 600 oraz dxracer racer 1(żeby mieć porównanie). Najpierw przyszedł do mnie ergo 600. Fotel ma duże siedzisko oraz jest masywny. Rama zrobiona ze stali daje odczucie pewności. Pokrycie siatką ma swoje wady i zalety. Nie jest to tak wygodne jak oczekiwałem. Jest bardzo przewiewny, lecz siatka uwiera i po krótkim czasie bardzo dokucza. Mam 185cm wzrostu i mimo regulacji nie byłem w stanie unieść podparcia lędźwiowego do odpowiedniej wysokości. Zagłówek również nie opuszcza się odpowiednio nisko co skutkuje tym, że jest bezużyteczny(dla mojego wzrostu). Można się na nim przyjemnie rozsiąść jako, że jest na prawdę spory, lecz siedząc na nim ma się wrażenie jakbym się ciągle zsuwał. Regulacja konta oparcia jest bardzo ograniczona, ponieważ mechanizm ma wyznaczone punkty w których można go zablokować. Albo będzie Ci odpowiadał dany kąt, albo będzie Ci bez przerwy nie wygodnie.

 

Plusy:

-duże siedzisko,

-metalowa konstrukcja,

-bardzo wygodne podłokietniki,

-przewiewny,

-jest estetyczny,

Minusy:

-regulacja oparcia jak i zagłówka jest mocno ograniczona,

-nie nadaje się do dłuższego siedzenia,

-ciągle wrażenie zjeżdżania z fotela,

 

Dxracer przyszedł jako drugi. W fotelu od samego początku siedziało mi się dobrze. Siedzisko jest zdecydowanie mniejsze niż w ergo 600, ale to zaliczam ma plus ponieważ daje to wrażenie wpasowania się w fotel. Podstawa jest wykonana z plastiku(metal w ergo 600), lecz wygląda solidnie(czas pokaże). Siedzisko jest wykonane z gąbki i po kilku godzinnych sesjach nie odczuwałem dyskomfortu. Niestety nie ma tu wyprofilowania na odcinek lędźwiowy, lecz dołączone poduszki na tą chwilę sprawują się poprawnie. Siedząc w nim jest takie miłe wrażenie otulenia. Jest kilka opcji regulacji, które sprawują się dobrze. Jedyna rzecz która rzuciła mi się w oczy to mimo zablokowanego mechanizmu bujania fotel i tak wykonuje delikatny ruch do tyłu przy napieraniu na oparcie.

 

Plusy:

-jest po prostu wygodny,

-dobrze działające mechanizmy regulujące,

-wygląda jak wygląda, mi akurat odpowiada,

Minusy:

-delikatny ruch do tyłu, mimo zablokowanego mechanizmu bujania,

-siedzisko mogło być delikatnie szersze, ale tragedii nie ma,

 

Maraxus1442
komentarz
komentarz

Zdecydowałem na dxracer racer 1, dzięki @TR4XX za Twoją opinie i nakierowanie mnie na ten wybór.

Za jakieś 2 tygodnie powinienem go u siebie mieć, i wtedy napisze tutaj swoją subiektywną opinie - może się jeszcze komuś przyda.

Dzięki chłopaki za pomoc :)

  • 2 tygodnie później...
Maraxus1442
komentarz
komentarz

A więc tak - zamowilem dxracer 5 bo nie ma roznic pomiedzy dxracer 1, i moge juz jakas opinie sobie wytworzyc.

Fotel na prawde wymusza prawidlowe, proste siedzenie (najwieksza robote chyba robi poduszka pod ledzwia, ktora jest dosc "twarda" ale dla mnie to i lepiej) ale niestety jak ktos lubi podczas siedzenia polozyc sobie nogi na boki to sie zdziwi, poniewaz zaraz przy konczynach sa metalowe rurki i mozna jedynie siedziec z nogami wyprostowanymi. Co do wygody nie mam nic do zarzucenia - siedzi sie na nim po prostu komfortowo. Moglbym sie jedynie przyczepic do maksymalnej wysokosci siedziska (na starym fotelu moglem sie podniesc o jakies 10cm wyzej). Poduszka pod glowe moglaby byc nieco mniej wypchana, poniewaz glowa musi sie troche wychylic ku przodowi, ale nie jest zle. Funkcja wychyleni fotelu do tylu i bujanie sie to cos niezwyklego (mozna spac na tym fotelu :D ). Podumowujac fotel ten jest na prawde godny uwagi, lecz gdyby kosztowal 100/200zl mniej to na pewno nie mialby sobie rownych w tym przedziale cenowym.

  • 1 rok później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.