x-kom hosting

Tablet do notatek z rysikiem

Downey
utworzono
utworzono

Witam,

 W październiku idę na kierunek studiów, który będzie wymagał ode mnie sporo nauki, a jestem osobą która robi dużo notatek. Będę dojeżdżać autobusem przez min. godzinę, dlatego wolałabym zamienić zeszyty na tablet.

 

 Chciałabym zakupić tablet z rysikiem (do notatek ręcznych), najlepiej z przyzwoitym ramem i pamięcią wewnętrzną (albo chociaż czytnikiem kart pamięci). Oprócz notowania tablet służyłby mi także do codziennego użytku. Potrzebuję tylko łączności z Wi-Fi, moduły LTE itp. byłyby mi zbędne. Niestety mój budżet wynosi 2000 zł, a większość modeli które wpadły mi w oko go przekracza.

 Stąd moje pytanie - w co powinnam zainwestować? Tabletem nad którym obecnie się zastanawiam jest Samsung Galaxy Tab S5e, jednak wyczytałam, że nie jest on kompatybilny z rysikami od Samsunga.

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
Ajdaho1337
komentarz
komentarz

Posiadam surface pro 3 z i3 i z i5 A niedługo z i7 żeby móc pograć w gry, na rynku nie ma lepszego i tak dopracowanego urządzenia z win 10 jak to, klawiatura to obowiązek, ja używam go jako przenośnego laptopa dotyk mam wyłączony 

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Fajny sprzęt. Ja się przesiadłem na Surface Booka. Ma w klawiaturze dodatkową baterię i grafikę 965M (performacje base). Bajka ;)

Ajdaho1337
komentarz
komentarz
5 minut temu, Robert Szkocki napisał:

Fajny sprzęt. Ja się przesiadłem na Surface Booka. Ma w klawiaturze dodatkową baterię i grafikę 965M (performacje base). Bajka ;)

No pc w formie tabletu to coś niezłego bo normalnie na tablety bym nie spojrzał ale takie zastosowanie się dla mnie sprawdza jedynie bo jak cos wymagajacego to mam pc z i7 gtx 1080, słuchaj co polecasz surface pro 3 z i7 4650u czy sp 4 z i5 6300u, stoję nad dylematem i nie wiem który będzie wydajniejszy, starsza i7 czy nowsza i5? Integre ma niby lepsza i5 A zależy mi do cs go na low

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Zależy jeszcze ile RAM, bo jak wiesz nie rozbudujesz w Surface niczego. Miałem 4 z 6300U, działa to żwawo. Tamten i7 też ma tylko 2 rdzenie, GPU oczywiście szybsze w 6gen. Czyli brałbym 4kę.

Ajdaho1337
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Robert Szkocki napisał:

Zależy jeszcze ile RAM, bo jak wiesz nie rozbudujesz w Surface niczego. Miałem 4 z 6300U, działa to żwawo. Tamten i7 też ma tylko 2 rdzenie, GPU oczywiście szybsze w 6gen. Czyli brałbym 4kę.

No właśnie dylemat sp 3 i7 4650u 8/512gb vs sp 4 i5 6300u 4/128gb, wybór byłby prostszy gdyby ten i7 miał mniej ramu i pamięci, i tera dylemat więcej ramu sp3 czy sp4 nowszy i szybszy, ale jak myślisz znacząco sp4 jest lepszy czy może więcej ramu pomoże?

Ajdaho1337
komentarz
komentarz
Dnia 18.07.2019 o 15:45, Robert Szkocki napisał:

Do 2000zł możesz upolować używany tablet Microsoft Surface 4 np: https://allegro.pl/oferta/surface-pro-4-1724-8gb-256-ssd-i5-6300u-klaw-rysik-8304303026

W kategorii pisania i technologii pracy z aktywnym rysikiem, na rynku nie ma niczego lepszego. Poczytaj też sobie o projekcie Microsoft Plumbago.

Gdzie znajdę podobna ofertę z takim tabletem?

Ajdaho1337
komentarz
komentarz

Jednak i5 6300u lepsza zamówiłem oba tablety i7 się grzeje ma starcie A i5 nie i film zmontowal w 13 min A i7 18 więc już mi nic więcej nie trzeba 

Robert Szkocki
komentarz
komentarz

Jeszcze taka fiszka, że 4ka odstawiona na noc, sama sobie drenuje baterie. Dość typowy u nich błąd, sprawdź czy też to masz (Windows wyłączony, nie uśpiony).

  • 2 tygodnie później...
Ajdaho1337
komentarz
komentarz

Co znaczy drenuje? To mam to całkowicie wyłączyć czy usypiac? Nwm chyba troche mi hype zniknal ale potrafi odpalic w fullhd doa 5 z 60 fps w wiekszosci co na starym laptopie lagowal jak nwm co, renderuje nim sie tez niezle i rysik sie przydaje zamiast myszki ale może wyłącze dotyk by bateri starczalo dłużej 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.