x-kom hosting

Problem z Windows Update i Windows Defender

Mariusz1234
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. 

 

Ostatnio formatowałem laptopa i instalowałem na nowo Win 8.1. 

Od tamtej pory nie mogę włączyć Defendera i wyskakuje komunikat "error code 0x80073b01" 

Oraz nie mogę pobrać żadnej aktualizacji przez Windows Update. Potrafi przez 5 godzin wyszukiwać aktualizacje i nic się nie dzieje. 

 

Proszę i pomoc. 

 

5 godzin temu, Mariusz1234 napisał:

 

Wyświetla mi się taki komunikat. 

Zrzut ekranu (2).png

Mariusz1234
komentarz
komentarz

Ściągnąłem Windows Update Troubleshooter i o to efekt: 

update.png.4e4159c83e0a56ca0b78d63dfbb20606.png 

Jeśli chodzi o pobieranie aktualizacji to nic się nie zmieniło. "Trwa wyszukiwanie aktualizacji..." i nic się nie zmienia przez długi czas.  

 

"System instalowałeś na czysto, przywracałeś z partycji Recovery czy jak to wyglądało?

System  instalowałem z opcji " Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików" 

 

Po komendzie : DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth dobiło do 100 procent i tyle. 

 

Po komendzie:  sfc/scannow nie wykazało żadnych problemów. 

 

sfcscan.png.2f364de6589caeacd511da524de9bf98.png

 

 

 

Co jakiś czas wyskakuje mi taki błąd: 

 

updatechecker.png.166d3257212b463a84c6066ed5b58aba.png

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeżeli Cię to pocieszy u mnie po formacie system [też 8.1] wyszukiwał aktualizacje przez 7 godzin a potem całą noc je instalował. Cóż musisz uzbroić się cierpliwość.

Mariusz1234
komentarz
komentarz

Rozumiem, w takim razie zostawiam aktualizacje na całą noc i będę informował rano jak wygląda sytuacja. 

 

Ktoś może mi wytłumaczyć z czego bierze się ten błąd w takim razie? 

 

updatechecker.png.166d3257212b463a84c6066ed5b58aba.png 

Niebieska
komentarz
komentarz

A skąd wziąłeś instalkę windowsa?

Mariusz1234
komentarz
komentarz

System  instalowałem z opcji " Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików". 

Kupiłem laptopa 3 lata temu z Win 8.1 i tak został już do tej pory. 

Youki
komentarz
komentarz

A, no to nie zrobiłeś formata tylko wykorzystałeś wbudowaną w Windowsa opcje, która w wersji 8 działała tragicznie i po jej wykonaniu było tylko więcej problemów, co właśnie doświadczasz.

 

Mariusz1234
komentarz
komentarz

Co mam zrobić w takim razie? 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

A więc ściągasz stąd instalkę windows 8.1 https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8ISO [jest tam instrukcja jak przygotować pendrive'a bootowalnego], ustawiasz bootowanie na pendrive i wybierasz opcję Napraw. 

Mariusz1234
komentarz
komentarz

Będę musiał pobierać sterowniki na nowo? Jeśli tak to z jakiej strony? 

Youki
komentarz
komentarz

Tak. Ze strony producenta laptopa.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Najpierw wybierz opcję naprawy w menu, które Ci się pokaże. Na format jeszcze przyjdzie pora ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.