x-kom hosting

(+-1000zł) Monitor FHD

koles57
utworzono
utworzono

Cześć.

Przymierzam się do zakupu monitora do komputera.

Mam komputer z karta graficzną GTX 960 (4GB).

Budżet: max 1500 zł (lepiej około 1000 zł)

Rozdzielczość: full HD (1920x1080) (wyższe rozdzielczości zmniejszyłyby ilość FPS)

Przekątna: im większa tym lepsza (27 cali lub więcej)

Przeznaczenie: internet, filmy, gry (gram dużo w War Thunder i rzadko jakieś gry single player), od czasu do czasu LibreOffice i AutoCAD (jakoś przetrwam jeśli monitor będzie miał zakrzywiony wyświetlacz)

Odległość oko - monitor: około 70cm

Dobrze gdyby monitor miał regulację wysokości.

Czy ma sens zakup monitora 144 Hz (w War Thunder mam od 60 [bitwy lądowe] do 120 klatek/s [bitwy powietrzne] na maksymalnych detalach)?

Kusi mnie monitor AOC C27G1 (albo nawet C32G1 - ale to chyba przegięcie przy FHD). Jeśli 27 cali  to za dużo to może 24 calowy C24G1?

Dotychczas wszystkie monitory LCD jakie miałem to monitory firmy IIyama. Może jakiś monitor z serii Red Eagle lub Black Hawk od IIyamy byłby lepszy?).

Czy te monitory są dobre? Może ktoś zaproponuje coś lepszego?

 

Brzezik
komentarz
komentarz

27" FullHD moim zdaniem to kiepski pomysł, można próbować 

lepiej wybrać coś WQHD 27" ale przy tej karcie graficznej będzie problem na dynamicznych scenach w grach

samo odświeżanie 144 Hz zawsze przekłada się na wygodę przy korzystaniu nawet z samego pulpitu 

 

Pomyśl o tym Samsungu: https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-samsung-c27jg50qqux-curved.html 

- dobra matryca VA 

- rozdzielczość WQHD przyda się przy pracy w programach AutoCAD 

- niestety lekkie zakrzywienie ekranu 

- w grach możesz ustawić rozdzielczość na Full HD i będzie ok 

Badger20k
komentarz
komentarz

ten samsung jest ekstra. 27 cali i 70cm to nie idealne połączenie- w takim war thunderze zanim zauważysz kogoś w rogu to zdąży ci posłać serię :D

jeśli chodzi o fullhd to moim zdaniem 24 cale to lepsza opcja, wtedy zakrzywiony VA https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-aoc-c24g1-curved.html

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.