x-kom hosting

Windows 10 nie widzi karty graficznej nVidia

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
frugosz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich. Padł mi system operacyjny win 7 i zostałem zmuszony do nowej instalacji. Tym razem zaktualizowałem system do win 10 i wszystko ładnie chodzi ,ale nie widać mojej drugiej karty graficznej Nvidia. Dodam tylko ,że komputer rozkręcałem ,czyściłem i wyciągałem bateryjkę ,aby zresetować bios ,bo miałem problem z bootowaniem płyty instalacyjnej. Po zmianie windowsa na nowszy  ,również nie mogę wejść w ,,biosa'' ,bo myślałem ,że może tam jest problem. Pobrałem sterowniki do karty graficznej ,ale nie chcą się zainstalować ,bo nie widać karty.Dodam tylko ,że do UEFI nie mogę wejść i tym razem ,a oglądałem już chyba wszystkie poradniki. Co radzicie?

Anawa
komentarz
komentarz
Dnia 6.07.2019 o 20:07, frugosz napisał:

miałem problem z bootowaniem płyty instalacyjnej

Na czym konkretnie polegał problem z bootowaniem płyty i jak go rozwiązałeś?

Dnia 6.07.2019 o 20:07, frugosz napisał:

Po zmianie windowsa na nowszy  ,również nie mogę wejść w ,,biosa''

Nie ma reakcji po wciśnięciu klawiszy?

frugosz
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy starcie systemu  i wciśnięciu delete,miałem do wyboru dysk i cd, więc wybrałem cd

Aktualnie nie mam opcji wejścia do biosu. Nie wiem dlaczego. Laptopa rozkręcałem ,aby wyjąć bateryjkę i zresetować bios bo wyskakiwało mi ,żebym wpisał hasło. Sęk w tym ,że ja nigdy hasła nie zakładałem. Aktualnie po zmianie systemu nie mam opcji wejścia do UEFI

 

W opcjach zaawansowanych mam do wyboru tylko

-naprawa podczas uruchamiania

-ustawianie uruchamiania

-wiersz poleceni

-odinstaluj aktualizacje

-przywracanie systemu

-odzyskiwanie obrazu systemu

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację komputera.


Klawiaturę masz pod USB podłączoną?

frugosz
komentarz
komentarz

Samsung RC 520

 

Nie mam podłączonej żadnej dodatkowej klawiatury

1468759552_Zrzutekranu(3).thumb.png.dfa193722d681e78f8c751501260a03d.png

Anawa
komentarz
komentarz

Jakie klawisze wciskasz, aby wejść w UEFI BIOS?

frugosz
komentarz
komentarz (edytowane)

Standardowe.  F2,F8,F12,Delete i ESC+Delete . Kiedyś wystarczyło F2,teraz to nic nie daje.

Nic mi się nie wyświetla podczas startu systemu. Kiedyś było inaczej. Teraz tylko ikonka windowsa i tyle

Anawa
komentarz
komentarz

A sam "ESC" albo "F10"?

frugosz
komentarz
komentarz (edytowane)

TAK

Jak już pisałem w ust. zaawans. nie mam możliwości wejścia do UEFI

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze przytrzymywać "F2" albo "F10" i zrestartuj laptopa.

 

Ewentualnie wyłącz "secure boot" jak pokazane na tym filmiku:

 

frugosz
komentarz
komentarz

Przecież napisałem,że nie mam takiej opcji z UEFI

F2,F10 Też nie. Gdyby ,to było takie łatwe to bym tego wątku nie zaczynał. Stoimy w miejscu.

IMG_20190708_165821.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

W porządku.

 

Wygląda na to, że dla tego laptopa (Samsung NP-RC520-S02PL) wymagana byłaby aktualizacja UEFI, aby Windows mógł rozpoznać (dlatego prawdopodobnie w zaawansowanych ustawieniach nie ma nawet opcji z UEFI). 

 

Sterowniki są do pobrania na stronie https://www.samsung.com/pl/support/model/NP-RC520-S02PL/

 

Z tym, że są one dla Windows 7 / XP...

 

Ewentualnie spróbuj zainstalować sterowniki za pomocą Samsung Update - https://www.microsoft.com/pl-pl/p/samsung-update/9nq3hdb99vbf?rtc=1&activetab=pivot:overviewtab

 

Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje - według mnie - powrót do Windows 7, jeżeli chcesz korzystać z dedykowanej karty graficznej nVidia.

frugosz
komentarz
komentarz

Niestety. Przy próbie aktualizacji sterowników i wpisywaniu nazwy sprzętu w Samsung Update ,nie może znaleźć sterowników do mojego laptopa..Mimo wszystko dziękuję za pomoc i poświęcony czas

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.