x-kom hosting

Jakiego Linuxa wybrac na pendriva?

Miglands
utworzono
utworzono

Witam, Potrzebuje porady w dwuch kwestiach:

1. Jak zainstalowac system operacyjny na pendrive? Wszystkie poradniki pokazuja jak zainstalowac instalator takiego systemu (pozwalajacy na zainstalowanie systemu na dysku twardym), mnie natomiast nie o to chodzi, chce pendriva z pelnym systemem, pozwalajacy na zapis drobnej ilosci danych. Obecnie mam tak z Ubuntem, tylko ze po wylaczeniu desktopa zapomina wszystkich ustawien, co sprawia ze kazdorazowo musze instalowac Chroma po ponownym uruchomieniu.

2. Jaka wersje Linuxa wybrac?

  • 4 tygodnie później...

eryk93
komentarz
komentarz

1. Możesz większość systemów od Linuxa odpalić bez instalacji, ale dane które tam zapiszesz się nie zachowają, bo to nie jest system zainstalowany na twoim dysku, to uruchomienie jest tylko do przetestowania systemu.

 

2. Jaką wersję, jeśli dopiero zaczynasz, to Linux Mint, zbliżony wyglądem do windowsa, ubuntu jest równie dobre, zależy w jakim stopniu potrafisz obsługiwać Linuxy i do czego chcesz go wykorzystywać

  • 2 miesiące później...
p_sokol
komentarz
komentarz
Dnia 6.07.2019 o 01:19, Miglands napisał:

Witam, Potrzebuje porady w dwuch kwestiach:

1. Jak zainstalowac system operacyjny na pendrive? Wszystkie poradniki pokazuja jak zainstalowac instalator takiego systemu (pozwalajacy na zainstalowanie systemu na dysku twardym), mnie natomiast nie o to chodzi, chce pendriva z pelnym systemem, pozwalajacy na zapis drobnej ilosci danych. Obecnie mam tak z Ubuntem, tylko ze po wylaczeniu desktopa zapomina wszystkich ustawien, co sprawia ze kazdorazowo musze instalowac Chroma po ponownym uruchomieniu.

Obecnie chyba najlepsze wsparcie dla tego rozwiązania ma ubuntu i instalator Universal USB Installer. Gdybyś chciał sam sprawić żeby wszystko zapisywało się to trzeba bawić się w edycje plików systemowych itp. więc nie wiem czy jest sens :)

 

Dnia 6.07.2019 o 01:19, Miglands napisał:

2. Jaka wersje Linuxa wybrac?

Obecnie jako linux do instalacji na dysku jest "Pop_OS!" Ma duże wsparcie sterowników i wszystko praktycznie od razu działa :)

  • 4 tygodnie później...
Architekt krajobrazu
komentarz
komentarz

1. Użyj programu RUFUS na Windows.

2. Polecam Ubuntu lub Linux Mint

  • Dziękuję 1
rozpierducha
komentarz
komentarz

Ubuntu 

Debian

Zorin OS
 

To są takie trzy optymalne Linux-y, ale są jeszcze inne. Ale te myślę że zaspokoją twe potrzeby. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.