x-kom hosting

Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach usługi Windows Search

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
albertk1990@yahoo.com
utworzono
utworzono

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z usługą wyszukiwania w Windows 7. Nie działa ona w Menu Start, w Panelu sterowania, plików też nie da się wyszukiwać. Po wejściu w Rozwiązywanie problemów wyskoczył komunikat podany w tytule - "Nieprawidłowe uprawnienia w katalogach usługi Windows Search". Dla pytających o różne rzeczy: system jest legalny i regularnie aktualizowany (konkretnie: Windows 7 Home Premium), komputer był skanowany pod kątem wirusów, próbowałem już włączać i wyłączać usługę Windows Search, odbudowywać indeks, a także wielu innych rozwiązań, które znalazłem wyszukując problem w Google, jednak nie rozwiązało to go. Korzystam obecnie z zewnętrznego programu do wyszukiwania, Everything, jednak ten program nie stosuje się do Panelu sterowania czy Menu Start. Problem występuje tylko na moim koncie użytkownika, na innych można normalnie wyszukiwać. Wiem, że mógłbym po prostu utworzyć nowe konto, jednak mam na obecnym bardzo dużo dokumentów i zdjęć, a przenoszenie tego na nowe konto byłoby bardzo długim i męczącym zajęciem, więc jeżeli jest inna możliwość naprawienia tego problemu, wolałabym uniknąć tworzenia nowego użytkownika.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć,

 

od kiedy tak się dzieje? Czy od zawsze miałeś problem z tym kontem?

albertk1990@yahoo.com
komentarz
komentarz (edytowane)

Hej. Od kilku tygodni i nie, przez wiele lat nie miałem żadnych problemów. Dokładnie nie pamiętam.

Anawa
komentarz
komentarz

Czy masz zainstalowany jakiś program antywirusowy?

albertk1990@yahoo.com
komentarz
komentarz

Tak. Wykupioną licencję na ESET Endpoint Security.

Anawa
komentarz
komentarz

To wyłącz tymczasowo (najlepiej byłoby odinstalować) ESET Endpoint Security i sprawdź, czy wtedy wyszukiwanie będzie działać. Być może istnieje konflikt pomiędzy programem antywirusowym a system, wynikiem czego blokowane są niektóre funkcje systemowe.

albertk1990@yahoo.com
komentarz
komentarz

To nie pomogło i na innych kontach z włączonym ESETEM wyszukiwanie działa.

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

To ja osobiście stworzyłbym nowe konto i tam przeniósł zawartość ze starego konta. Byłoby to szybsze niż szukanie przyczyny, dlaczego wyszukiwanie nie działa na obecnym koncie.

albertk1990@yahoo.com
komentarz
komentarz

Dobrze, dziękuję za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.