x-kom hosting

Problem z instalacją Win 98 w starszym laptopie - POMOCY!!!

tomi996
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem ze starszym laptopem COMPAQ. Dostałem taki sprzęt po formacie dysku. Chciałem zainstalować Win 98 i niby wszystko ok , mam dyskietkę startową cd startuje instaluje do momentu w którym pyta czy do instalacji używam sprzętu typu CD-ROM lub jakiś inny-jeśli tak wybież go z listy lub z dysku. Na liście nie znajduję tego producenta, dyskietki nie mam i klapa !!! Po restarcie wisza się na czytaniu rejestru systemowego a przy kolejnym uruchomieniu przestaje widzieć CD-ROM i nie instaluje reszty do końca. Potem startuje tylko w trybie awaryjnym i nie widzi CD. Na prubę zainstalowałem XP i tu nie mam żadnych problemów ale sprzęt jest za słaby i chodzi za wolno. Poprzedni właściel twierdzi że instalował 98 SE i dziąłało bez problemów. Czy jest możliwe że 98 nie ma sterowników CD a 98 SE już załatwia ten problem? Pozdrawiam wszystkich.

Master_PC
komentarz
komentarz

Sprobuj uruchomić komputer z dyskietki startowej i wpisz polecenie D:dir (D: w tym przypadku to litera oznaczajaca twoj naped CD ROM). Wczesniej wloz plytke WIN98 do napedu. Jezeli system wykrywa CD ROM to powinny ci sie pojawic na ekranie foldery z plytki (np. setup.exe). jezeli wystapia jakies problemy z rozpoznaniem to bedzie pisac: Invalid drive specification albo ze urzadzenie jest niedostepne.

tomi996
komentarz
komentarz

Do puki system jest w dosie to comp widzi cd-rom przestaje go widzieć dopiero po zainstalowaniu win i instalacji urządzen PLU&PLEY (nie pamiętam jak sie to pisze)Wtedy następuje restart i na tym koniec, system się wiesza a po resecie informuje że system nie załadowął sie do końca.

tazman
komentarz
komentarz

Należy w edytorze rejestru (regedit) usunąć wartości "UPPERFILTERS" i "LOWERFILTERS" w następujących kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlClass{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet002ControlClass{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318}

Przedtem proszę wykonać kopie wskazanych kluczy.

Po edycji rejestru systemowego należy zrestartować system.

Inną możliwością jest obecność wartości "NoDrives" w kluczach:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

Proszę je usunąć.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Najłatwiej będzie zrobić kopię całego rejestru, a nie bawić się z kopiami poszczególnych kluczy.

tazman
komentarz
komentarz

Najlepszy sposób to reinstalka .

tomi996
komentarz
komentarz
Należy w edytorze rejestru (regedit) usunąć wartości "UPPERFILTERS" i "LOWERFILTERS" w następujących kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlClass{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet002ControlClass{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318}

Przedtem proszę wykonać kopie wskazanych kluczy.

Po edycji rejestru systemowego należy zrestartować system.

Inną możliwością jest obecność wartości "NoDrives" w kluczach:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

Proszę je usunąć.

Witam. Dzięki za tak dokładny opis, niestety jeśli chodzi o WIN 98 który instalowałem nie odnalazłem takch podkluczy a i w WIN 98SE który zainstalowałem obecnie do końca podanych ścieżek nie doszedłem choć byłem znacznie bliżej.

Tak czy owak finał tego jest taki że po zainstalowaniu WIN 98SE problem sterowników CD-ROMu zniknoł i sprzęt działa !! :lol:

Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich :) !!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.