x-kom hosting

Zmiany Google - wyższe pozycje artykułów

LWG
utworzono
utworzono

Hey !

 

Zauważyliście zmiany w wyszukiwarce google, nwm czy coś sie zmieniło czy mi sie zdaje, ale dochodzę do wniosku, że wyżej indeksowane są teraz jakby artykuły niż fora. Jak wpisuje w google jakiś problem to pierwsza strona google to same artykuły

 

 

  • 2 tygodnie później...

DiMateo
komentarz
komentarz

Też to zauważyłem. 

Anawa
komentarz
komentarz

Google cały czas zmienia algorytmy. Co do częstego pojawiania się artykułów w wynikach wyszukiwania: jest to spowodowane kładzeniem nacisku przez Google na tzw. quality content (wartościowa treść), co przekłada się na to, że promowane są strony (artykuły) zawierające dużo treści i tym samym - według Google - najbardziej wyczerpują dany temat. Na forach internetowych bardzo rzadko zdarza się, aby w tematach pojawiało się dużo treści (chyba że są to strony bardzo techniczne i jest restrykcyjna moderacja). Poza tym, na forach często jest tak, że dany temat jest powielany wiele razy (pod różnymi postaciami) i przez to występuje wiele podstron na ten sam temat, a zgodnie z wytycznymi Google na 1 temat powinna przypadać 1 strona (czyli w przypadku pojawienia się tematu na ten sam temat, powinno być odesłanie do wcześniejszego tematu i tam kontynuowana dyskusja). W praktyce byłoby do trudne do realizacji (musiałyby powstać mega tematy). 

  • 1 miesiąc później...
jarekcda
komentarz
komentarz

Tak, to prawda. Google najwyżej traktuje teksty około 1000 słów i dobrze zoptymalizowane. Warto teraz dodawać własne artykuły na serwisach powiązanych tematycznie. Ostatnio wpisałem "katalog firm" i wyskoczyły mi  przeważnie artykuły- czy tak powinno być?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.