x-kom hosting

Wentylator w laptopie się nie kręci - co robić?

Majkelk
utworzono
utworzono

Witajcie. Wentylator w moim starym poczciwym laptopie:

http://www.ciao.co.uk/Toshiba_Satellite_4000CDT__6524651

nie działa :(. W ogóle się nie kręci. Nawet gdy próbuję go podmuchem "zakręcić" to on i tak staje i się nie kręci. Co robić? Rozkręcać lapka? Na laptopach się nie znam nic a nic - nigdy żadnego nie rozkręcałem. Może to brud powoduje, że nie idzie? A może się spalił? Laptop się nagrzewa od spodu. I to bardzo. Choć trzeba przyznać, że bez tej wentylacji dość długo chodzi i system się nie zawieszał. A to dziwne. Boję się, że może się zapalić, tym bardziej, że pożyczam go ostatnio dziewczynie do pisania pracy :(. Dodatkowym mankamentem jest to, że jedyny pobór mocy jaki dostaje, jest z gniazdka elektrycznego, bo nie mam do niego baterii. Poradźcie coś proszę :( Nie chcę żeby się spalił ani żeby komuś stała się krzywda. Udanego weekendu życzę. Pozdrawiam

szczepan522
komentarz
komentarz

Jesteś pewien że wentyl sie nie kręci ?? a może sie kreci tylko go nie słychć i załącza sie w czasie gdy dostaje ostrą temperaturę ;) jeśli faktycznie sie nie kręci to rozkręć lapka przeczyść wentylator i zobacz czy coś poskutkowało... wiesz jest to bardzo stary laptop i myślę że ma prawo się popsuć ;) serwis raczej odpada bo naprawa przekroczy wartość laptopa... tak wiec jedyne rozwiązanie na dzień dzisiejszy to przeczyścić wiatraczek ale żeby sie do niego dostać musisz go rozkręcić ;) jeśli nie wiesz jak to zrobić to poszukaj w internecie instrukcji serwisowej do tego laptopa (service manual) pomoże ci i to bardzo w rozbieraniu lapka ;)

Majkelk
komentarz
komentarz

Na pewno się nie kręci bo widzę. Zresztą pisałem, że dmuchałem w niego, no i jak dmucham to kręci, a jak przestane, to staje. to jest ten główny wentylatorek, który wychodzi z tyłu. Gdyby załączał się tylko wtedy gdy dostaje ostrą temperaturę to już powinien chodzić :/ No nic. Spróbuje go rozkręcić ale boję się, że mogę tylko coś popsuć.dotarłem do wiatraka. On jest chyba przymocowany na stałe :/ Jak sprawdzić czy to wentylator nie działa, czy może napięcia nie dostaje?No dostałem się do wiatraka. Jak mam sprawdzić czy jest popsuty?? W środku względnie czysto jest :)

szczepan522
komentarz
komentarz

no to teraz jak masz go rozkręconego to możesz go włączyć (laptopa) jeśli nadal sie nie będzie kręcił to możesz go spróbować wymienić... na allegro masz całe mnóstwo części zastępczych do starych laptopów...

No dostałem się do wiatraka. Jak mam sprawdzić czy jest popsuty??

z tym pytaniem możesz zwrócić sie do elektronika...

Przemek
komentarz
komentarz
czy może napięcia nie dostaje?

Będzie Ci potrzebny miernik. Odłączasz kabel od wentylatora i mierzysz napięcie na pinach które są w płycie główniej. Jeśli jakieś napięcie będzie to na 99% będzie to uwalony wentylator.

Majkelk
komentarz
komentarz
Będzie Ci potrzebny miernik. Odłączasz kabel od wentylatora i mierzysz napięcie na pinach które są w płycie główniej. Jeśli jakieś napięcie będzie to na 99% będzie to uwalony wentylator.

Mam to robić przy podłączonym do sieci laptopie? :unsure: :blink: Chyba zaniosę do serwisu... Taki wentylatorek (lub podobny) to do 20zł max. No i za robocizne weźmie z 20zł :/

Przemek
komentarz
komentarz
Mam to robić przy podłączonym do sieci laptopie?

Innego wyjścia nie ma.

Taki wentylatorek (lub podobny) to do 20zł max. No i za robocizne weźmie z 20zł :/

O ile to wentylatorek i o ile takie ceny będą.

  • 1 rok później...
jezol78
komentarz
komentarz

a może sie kreci tylko go nie słychć i załącza sie w czasie gdy dostaje ostrą temperaturę ;)


Witam.
Ja mam własnie taki problem że wentylator sie kreci ale go nie slychać.
Co moze byc tego przyczyną?
Z góry dzięki za pomoc ;)

Qanitro
komentarz
komentarz

[quote name='jezol78' date='14 luty 2010 - 20:02' timestamp='1266174151' post='974855']
Witam.
Ja mam własnie taki problem że wentylator sie kreci ale go nie slychać.
Co moze byc tego przyczyną?
Z góry dzięki za pomoc ;)
[/quote]

To sie ciesz ; ) W spoczynku jest cicho to dobrze.

  • 2 lata później...
awasik39
komentarz
komentarz

ej mam coś podobnego, tylko że ja mam system operacyjny windows 7 i laptopa firmy toshiba i wyskakuje mi powiadomienie, cytuję ,,The system cooling has ben detected. Please turn off the computer immediately and return it for service" co mam robić?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.