x-kom hosting

Python | warto czy nie warto?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: darczo ,
xczviiu
utworzono
utworzono

Cześć.

Aktualnie uczę się C++,ale w przyszłości myślę nad zainteresowaniem się bliżej językiem Python.Podobno jest łatwy i funkcjonalny.Warto się jego uczyć czy są lepsze języki.

 

Dzięki za pomoc ;)

LWG
komentarz
komentarz

Pewnie ze tak

  • Dziękuję 1
xczviiu
komentarz
komentarz

Ma on jakieś swoje ciekawe zastosowanie,które go wyróżniają?

Znając C++ na poziomie dobrym,obiektowo działając chyba szybko się nauczę tego języka mam rację,czy nie bardzo>?

LWG
komentarz
komentarz

plus to ogromna liczba bibliotek

 

no minusy to prędkość 

 

jak bedzesz chciał to sie nauczysz szybko

  • Dziękuję 1
xczviiu
komentarz
komentarz
23 minuty temu, LWG napisał:

no minusy to prędkość

Co masz na myśli?

Ten język umożliwi mi pisanie aplikacji okienkowych jak w C++?

demonix
komentarz
komentarz

Co do aplikacji okienkowych ma do tego swoje biblioteki.

Jest zdecydowanie wolniejszy od kompilowalnych języków.

 

  • Dziękuję 1
xczviiu
komentarz
komentarz

To w takim razie do czego jest wykorzystywany?

  • 4 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
darczo
komentarz
komentarz

Nie jestem może specem , ale jak masz czas i możliwości , to warto się uczyć i poszerzać swoje możliwości . Może Python nie jest jakoś szczególnie popularny i pod tym względem na pewno przegrywa z kilkoma wariantami . Z drugiej strony Im więcej umiejętności , tym większa szansa na znalezienie dobrej pracy itp .  Zwłaszcza , że tak jak piszesz ten język jest stosunkowo prosty w porównaniu z innymi

  • Dziękuję 1
  • 3 miesiące później...
n31T
komentarz
komentarz
Dnia 4.06.2019 o 17:32, Komputer123 napisał:

Co masz na myśli?

Ten język umożliwi mi pisanie aplikacji okienkowych jak w C++?

 

Dnia 8.06.2019 o 12:54, Komputer123 napisał:

To w takim razie do czego jest wykorzystywany?

Masz małe pojęcie na temat programowania.. Jeśli chcesz iść w web, (tak mniemam po innym Twoim poście), zainteresuj się przede wszystkim javascriptem i jego frameworkami. A odnośnie Twojego stopnia zaawansowania, to poznasz je dopiero w momencie, gdy trafisz do grupy programistów w jakiejś firmie i porównasz swoją wiedzę z innymi.... bo napisać w c++ cout i kilka obiektów to większość potrafi...

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Uważamy na język, gwiazdki niczego nie zmieniają.

Anioł2009

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.