x-kom hosting

Kupno legalnego systemu Windows

Kris220
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Chciałbym kupić sobie nowy system Windows 7, lub 10. Szkoda mi wydawać aż 450-550 zł na Windowsa Box. Mam laptopa firmy Dell, na nim jest nalepka systemu Vista, ale nie używam i nie chcę tego systemu. W internecie jest mnóstwo tych Windowsów do kupienia, są nawet dużo tańsze które można kupić za jakieś 100 zł. Można się w tym wszystkim pogubić, nie wiem który system będzie w pełni legalny po jego zakupie. Znalazłem na stronie Olx.pl taki oto system Windows, ale chyba OEM. Kosztuje 90 zł https://m.olx.pl/oferta/windows-7-home-premium-32-lub-64bit-sp1-pl-oem-coa-dvd-superpromocja-CID99-IDamraL.html?backUrl=%2Fmojolx%2Fodpowiedzi%2F 

Nie wiem, czy ten system jest w pełni legalny? Jeśli tak, to po co mam wydawać 500 zł na nowy system, jeśli za 90 zł też mogę kupić? Tylko czy to jest legalny system? 

Jeśli jednak odradzacie mi kupno tego systemu, to moglibyście mi znaleźć coś legalnego, tańszego? W ostateczności wydam te 500 zł, ale nie ukrywam, ze szkoda mi dawać tyle kasy. Może być Windows 7 ale wolałbym Windowsa 10.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu wydałbym te 450 zł na Windows 10 OEM.

BOX ci niepotrzebny, bo to w zasadzie jest to samo tylko BOX ma bezpłatne wsparcie techniczne. Windows 7 kończy swój żywot za kilka miesięcy i wydaje mi się , ze kupowanie tego systemu jest bez sensu.

Ten system, który jest na OLX będzie w porządku jeżeli rzeczywiście płyta jest oryginalna (oryginalny system a nie jakiś recovery dla Dell) i jest naklejka. Dowód zakupu jakby był to też by było fajnie. To że to jest OEM nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, czy ten system był kupiony osobno czy z komputerem.  Sprzedający za dużo pisze o Dell co jest podejrzane. Zdjęcie jest wątpliwe. Trudno coś powiedzieć jeżeli nie zobaczysz a po za tym wg licencji Microsoft taka sprzedaż jest legalna jeżeli ten system nie jest nigdzie indziej zainstalowany. A tego nie wiesz.

Tak więc aby zaoszczędzić sobie kłopotu z przestarzałymi systemami z podejrzanego źródła doradzam kupno oryginalnego Windows 10 w sklepie.Ten system traci na wartości z dnia na dzień więc jego cena nawet jeśli jest legalny jest za wysoka.

Kris220
komentarz
komentarz

Dark_Moon dziękuję Ci za odpowiedź. Czy ten system będzie dobry? https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64-bit-oem-kw9-00129-761042/

Niestety przez swoją nieuwagę chciałem zainstalować siostrze Windowsa i usunąłem wszystkie dane z dysku, co oczywiście chciałem zrobić, ale usunąłem też partycję a w tym laptopie była partycja Recovery. Teraz nie mogę wejść na partycję Recovery, więc nie ma już oryginalnego Windowsa, a był to Windows 8. Jest tylko naklejka z logo i napisem Windows 8 na laptopie, ale nie ma tam klucza. W ogóle nie było raczej klucza z nalepką przy kupowaniu laptopa. Teraz muszę kupić jej system i sobie. Dużo kasy wydam, ale lepiej mieć legalny system i nie ryzykować. 

W ogóle czy w tym zestawie pod linkiem, który podałem wyżej jest też naklejka z kluczem? Jeśli tak, to czy taką naklejkę gdzies sie nakleja? 

Czy moga być dwie naklejki na jedny laptopie Windows 8 i ten nowy Windows 10?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.