x-kom hosting

Nowy komputer, a gniazdka bez uziemienia.

VortaL
utworzono
utworzono

Posiadam w bloku gniazdka bez tego bolczyka (uziemienia) - czy bezpieczne jest podłączanie komputera pod takie gniazdko? (bezpośrednio pod gniazdko)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Lepiej z uziemieniem. Można zamówić elektryka to zamontuje gniazdko z uziemieniem. Jest to dosyć prosta sprawa ale jeżeli się wie co i jak. Więc lepszy elektryk.

Uziemienie jest także po to aby ciebie uchronić przed "kopnięciem" prądem a nie tylko komputer.

szaki
komentarz
komentarz (edytowane)

Jesli instalracja pozwala pwinienes uzyc gniazdka z uziemieniem. Czyli musi posiadac przewod ochronny. Montaz samego gniazdka nic nie daje.

  • Dobra wypowiedź 1
VortaL
komentarz
komentarz (edytowane)

Jedyne gniazdo jakie mam z bolcem to w toalecie, w pokojach i kuchni mam bez. Czyli co mam przez to rozumieć? Muszę kupić listwę i podłączyć ją do gniazda w toalecie, bo tylko w nim jest uziemienie? 

Kasper001
komentarz
komentarz (edytowane)
8 minut temu, VortaL napisał:

Jedyne gniazdo jakie mam z bolcem to w toalecie, w pokojach i kuchni mam bez. Czyli co mam przez to rozumieć? Muszę kupić listwę i podłączyć ją do gniazda w toalecie, bo tylko w nim jest uziemienie? 

samo to że wystaje z gniazdka bolec nie świadczy o tym że jest uziemienie :D Musisz się zorientować jak jest instalacja zrobiona, szczególnei że w twoim domu nie każde gniazdo ma bolec. 

 

tylko lepiej jakbyś się jakiegoś konserwatora w bloku spytał czy coś takiego, bo jeśli wiele pojęcia o tym nie masz, to się za to nie bierz ;) 

 

  • Dziękuję 1
Dark_Moon
komentarz
komentarz
18 minut temu, VortaL napisał:

Muszę kupić listwę i podłączyć ją do gniazda w toalecie, bo tylko w nim jest uziemienie? 

Masz typowy układ gniazdek w bloku. Tylko w łazienkach dawano uziemienie. Z pewnością one tam jest i nie ma potrzeby sprawdzania. Wystarczy jak poprosisz elektryka o zamontowanie gniazdka z uziemieniem w pokoju czy gdzie tam chcesz i po kłopocie.

Kasper001
komentarz
komentarz
Teraz, Dark_Moon napisał:

Masz typowy układ gniazdek w bloku. Tylko w łazienkach dawano uziemienie. Z pewnością one tam jest i nie ma potrzeby sprawdzania. Wystarczy jak poprosisz elektryka o zamontowanie gniazdka z uziemieniem w pokoju czy gdzie tam chcesz i po kłopocie.

Ahh życie w bloku xD w sumie ciekawa informacja bo nigdy z tym styczności nie miałem, tak więc przyda się na przyszłość ;) 

 

  • Haha 1
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Cena w zależności od miasta ale tak mniej więcej 30 zł.

VortaL
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Dark_Moon napisał:

Masz typowy układ gniazdek w bloku. Tylko w łazienkach dawano uziemienie. Z pewnością one tam jest i nie ma potrzeby sprawdzania. Wystarczy jak poprosisz elektryka o zamontowanie gniazdka z uziemieniem w pokoju czy gdzie tam chcesz i po kłopocie.

 

A zanim ogarną mi gniazdko najlepiej będzie podłączać kompa do listwy pociągniętej z toalety? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Możesz jeżeli to niezbyt wielki kłopot ale jeżeli na jakiś krótki okres czasu to możesz i bez uziemienia.

szaki
komentarz
komentarz

Nima czegos takiego jak wiekszosc blokow. Natomiast jest duza szansa ze w bloku jest uklada sieci T-NC i przewod neutralny pelni role ochronnego w skrocie myslowym PEN. Zapros elektryka. Sprawdzi,zmierzy co i jak i jesli bedzie mozna pyknie gniazdeczko ze stykiem ochronnym. Takze nie sluchaj naszych glupich porad na forum. Bo jak zadanesz takie pytania  to wiemy ze.masz.minimalne pojecie o elektrycznosci. Tylko dzwon po elektryka..Majatku mie stracisz a zycie zachowasz

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Miałem na myśli bloki z wielkiej płyty z czasów wesołego budownictwa socjalistycznego. Budowa takich bloków była w pewnym stopniu znormalizowana, różnił się system płyt.

To tez skrót myślowy. Właśnie w takich blokach przewód zerowy podłączało się do bolca uziemiającego.

szaki
komentarz
komentarz

Ryzyk fizyk gorzej jak bedzie mial TT

  • 4 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolego teraz nie robi się uziemienia tylko zerowanie. A to jest bardzo prosta sprawa. Kup gniazdo z bolcem, w ścianie masz dwa przewody. Miernikiem sprawdź w którym z nich nie ma napięcia i ten przewód dodatkowym przewodem połącz z bolcem oraz z gniazdem. Na rysunku masz tego dokładny obraz. Niebieskim kolorem jest zaznaczony przewód w którym nie ma prądu

DomPelenPomyslow-Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.