x-kom hosting

Słuchawki DS502 problem z oświetleniem LED

andymen
utworzono
utworzono

Po zakupie i pierwszej instalacji słuchawek działało wszystko dobrze tzn. każdorazowo po wyłączeniu komputera oświetlenie LED na nausznikach i mikrofonie gasło do momentu ponownego włączenia komputera. W międzyczasie zmieniłem kartę graficzną i pojawił się problem z monitorem, co wymusiło przeinstalowanie Windowsa 10. Od tego czasu po podłączeniu słuchawek oświetlenie było przez cały czas włączone. W ramach próby rozwiązania problemu przeinstalowałem sterowniki, uprzednio czyszcząc rejestr, ale jedyne co udało mi się wywalczyć było gaśnięcie oświetlenia mikrofonu, nauszniki wciąż się świecą. Wiem, że nie ma to nic wspólnego z zasilaniem USB w stanie spoczynku. Macie jakieś propozycje?

andymen
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozwiązałem swój problem. Okazuje się, że dotyczy to wszelkich podświetlanych peryferii i słuchawek. Wcześniej nie zauważyłem, ale podświetlenie myszki po wyłączeniu również wciąż było włączone.

Otóż winnym całego zamieszania był bios. U mnie jest to MSI UEFI więc na innych płytach mogą być różnice w nazwach.

W zaawansowanych ustawieniach wystarczy poszukać "WAKE UP EVENT BY", który u mnie, zapewne domyślnie, był ustawiony na BIOS, a powinien być na OS.

Sprawdziłem to również na płycie Asusa, tam trzeba w zakładce POWER, aktywować ErP->Enabled.

Niestety jeśli chodzi o znalezienie czegokolwiek w tym temacie w internecie, to wygląda to na razie kiepsko...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.