x-kom hosting

artefakty podczas podkrecania karty graficznej

jason182
utworzono
utworzono

Witam,

czy jak karta graficzna zaczyna wywalac artefakty to znaczy ze juz koniec jest jej mozliwosci ? Czy mozna cos zrobic zeby dalej krecic ? Np podniesc taktowanie szyny AGP? Czy to cos da ?

WolfiK
komentarz
komentarz

To już jest koniec. Możesz ewentualnie zamontowć radiatorki na pamięciach i do tego jakiś delikatny nawiew na nie-powinno dodać kilkadziesiąt mhz. Wszelkiego rodzju śmiecie na monitorze są wynikiem zbyt wysokiego taktowania pamięci. Nie zapominaj o rdzeniu- podkręcaj dopóki nie zacznie się wieszać komp.

jason182
komentarz
komentarz

A gdybym podkrecil szyne AGP ? wzrosnie wydajnosc chociaz troche ?

WolfiK
komentarz
komentarz

Nawet troszkę nie wzrośnie :P

jason182
komentarz
komentarz

Dobra, ostatnie pytanie :P : to po co jest opcja w BIOSie do podnoszenia taktow na PCI/AGP ?

Dzieki za pomoc: +

WolfiK
komentarz
komentarz

Zwiększanie częstotliwości szyny AGP może doprowadić tylko do jej uszkodzenia, bez zmiany wydajności-sam nie wiem co jest celem tej opcji.

Gość
komentarz
komentarz
Nawet troszkę nie wzrośnie

No nie wiem, pci-e dodaje trochę ptk w benchmarkach, ale jak przesadzisz to nie chce wstać.

jason182
komentarz
komentarz

A probowales tego z AGP ?

Gość
komentarz
komentarz

Kiedy to ja w rękach miałem grafę na agp :D nie próbowałem.

WolfiK
komentarz
komentarz
No nie wiem, pci-e dodaje trochę ptk w benchmarkach, ale jak przesadzisz to nie chce wstać.

Oj to już chyba czysta kosmetyka :)

Gość
komentarz
komentarz

Dawno dawno temu niektórzy podnosili taktowanie na AGP, bo podobno pomagało to w OC grafy. Ja osobiście nie odczułem żadnej poprawy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.