x-kom hosting

Nowy windows 10

Marek10gk
utworzono
utworzono

Witam jestem tutaj nowy więc sory jeśli dodałem temat nie tu gdzie trzeba. 

Kupiłem nowego laptopa z Windows 10 pro niestety coś się stało z oprogramowaniem w serwisie powiedzieli ze konieczne będzie wgranie nowego Windowsa i teraz pytanie czy jesli wygrają nowego to windows nadal będzie legalny? Podobno jeśli kupiło się  komputer z oprogramowaniem to dana licencja jest przypisana na stałe do danego urządzenia a dokładnie do płyty głównej jakąś wer ja OEM bodajże. 

Słabo się na tym znam a bardzo żalezy mi na oryginalności systemu po to kupiłem właśnie laptopa odrazu z Windowsem. Jak to z tym jest? Bo ja się na tym nie znam 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie ma się o co martwić jeżeli kupiłeś laptopa z jakiegoś pewnego źródła z oryginalną licencją. Jeżeli kupiłeś laptopa z licencją Windows to jego klucz elektroniczny jest przypisany już do twojego sprzętu (w UEFI) i gdzieś tam na serwerach Microsoft. Teraz już nie ma znaczenia ile razy go będziesz instalował na nowo na twoim laptopie.

Przecież na podobnej zasadzie działa aktualizacja Windows 10 co pół roku. Praktycznie jest wgrywany nowy system na wszystkie komputery. Oczywiście podstawa systemu jest podobna czy taka sama ale każdą taką aktualizację także można nazwać

Cytuj

wgranie nowego Windowsa

Powinieneś mieć naklejkę na laptopie chociaż są firmy jak HP i być może inne które nie nie dają naklejek "ze względów bezpieczeństwa".

Czyli żartując sobie z takich firm można powiedzieć, ze chronią system przed tobą samym nie dając ci odczytać klucza. Gdybyś chciał się jednak dowiedzieć jaki masz klucz to podpowiedź z forum Microsoft

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-windows_install-winpc/odczytywanie-klucza-produktu-oem-z-uefibios-na/9f6589ce-e00a-46ad-8637-4df6c8a820d9

Marek10gk
komentarz
komentarz

Laptop kupiłem w media Markt więc to że ma a raczej miał oryginalny system jest pewne. Naklejka też jest poniżej klawiatury ale tylko z okienkiem Windowsa i napisem windows 10.

Oddałem laptopa koledze który pracuje w prywatnym serwisie bo do media markt mam ponad 100 km. 

Znajomy powiedział że wszystko będzie legalne nawet gwarancji nie straci ale zacząłem się zastanawiać jak to zrobi skoro nigdzie nie ma licencji jak na starsze windowsy. Nie wiem będzie robił reinatalacje czy zainstaluje system od nowa bo sie na tym nie znam poprostu doczytałem tyle że komputer ma już przypisany system do swojej płyty głównej a jak mówiłem bardzo mi zależy na oryginalności Windowsa właśnie dlatego kupiłem laptopa wraz z systemem 

Gawel
komentarz
komentarz

Licencja jest cyfrowa przypisana do laptopa, dlatego nie masz naklejki. Nic się nie martw, wszystko będzie legalne

Marek10gk
komentarz
komentarz

To super 

Wielkie dzięki za radę 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.