x-kom hosting

Jak zainstalować system na innym dysku

Ynawo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Zakupiłem dysk SSD i chciałbym zainstalować na nim system o tej samej licencji, co aktualnie mam na tym samym komputerze na HDD. Jak to zrobić? Mój system to Windows 8.1 na licencji OEM. Boje się problemów z licencją. 

Edytowane przez Ynawo

Dark_Moon
komentarz
komentarz

A jak system był kupiony? Razem z komputerem czy osobno na płycie?

Ynawo
komentarz
komentarz (edytowane)

Razem z komputerem. Był to mały komputer od HP, gdy zmieniałem jego obudowę na dużą razem z płytą główną, były już wtedy problemy z systemem, gdyż licencja była przypisana do starej płyty, ale serwis ją jakoś wydobył i zainstalował.

 

Jakby to jakoś pomogło to nie mam żadnego programu typu "recovery".

Edytowane przez Ynawo
Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to sklonuj dysk na SSD.

Ynawo
komentarz
komentarz

Czyli w grę wchodzi jedynie sklonowanie? Da radę jakoś sklonować ten dysk, ale tylko sam system, bez żadnych programów, czy moich plików?

Dark_Moon
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Ynawo napisał:

Da radę jakoś sklonować ten dysk, ale tylko sam system, bez żadnych programów, czy moich plików?

No tak się nie da. Powinieneś użyć jakiegoś programu do klonowania dysku. Program ci sklonuje system. Partycja na HDD może być większa niż ilość miejsca na SSD ale programy jakoś sobie z tym radzą. Jeżeli dysk to Samsung to Samsung ma swój program do klonowania.

 

Program np. ten

https://www.disk-partition.com/thanks-install-pa-standard.html

wersja free i tam jest opcja kopiowania dysku

Przepraszam podałem ci zły program. Tam w wersji Free nie działa klonowanie dysku a kopiowanie które działa do tego się nie nadaje. Poszukam czegoś innego

Np. ten

https://www.filepuma.com/download/aomei_backupper_standard_4.6.3-21909/

Tam działa klonowanie dysku.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.