x-kom hosting

Instalacja systemu Windows 10 - błąd "0x8007025D"

Versox
utworzono
utworzono

Witam.

Potrzebuję pomocy w związku z w.w. instalacją systemu Windows 10: otóż kupiłem ostatnio nowy komputer z pustym dyskiem SSD i nie mogę na niego wgrać systemu ponieważ za każdym razem przy przygotowywaniu plików wyskakuje błąd "0x8007025D". Co w tym wypadku powinienem zrobić?

1557583097639866225840.jpg

phangan
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź ustawienia w BIOS. Zobacz czy UEFI jest wł. czy wył. Sprawdź też ustawienie AHCI. Niedawno też miałem problem z instalacją na nowym dysku SSD i przestawienie ustawień w BIOSie pomogło.

Versox
komentarz
komentarz

UEFI? Jestem laikiem w biosowych sprawach więc coś dokładniej bym prosił, na co patrzeć, żeby wiedzieć co zrobić i jak to zrobić, a co do AHCI - jest włączone

Gawel
komentarz
komentarz

Skąd pobrałeś obraz systemu ?

Versox
komentarz
komentarz

Ze strony microsofta

Gawel
komentarz
komentarz

Jeżeli masz dwie kości pamięci, spróbuj instalacji tylko na jednej. Może to być wina walniętej kości pamięci

Instalowałeś w trybie UEFI ?

Versox
komentarz
komentarz (edytowane)

Na UEFI, na RAIDzie..... większość opcji przeklikałem, spróbuję wyciągnąć baterię, żeby mobo zresetować, a pojedyncze kostki sprawdzę na koniec, bo do tego muszę coolera demontować

Ps. gafę chyba brzydką zrobiłem w tym co tu napisałem, dam znać w przeciągu godziny jak batalia wygląda

Versox
komentarz
komentarz

System postawiony. Udało się po wyciągnięciu jednej z kości ramu. Temat do zamknięcia.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.