x-kom hosting

Blokada połaczeń? Brak dostępu do plików...

mad_luk
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z Windows 10 Professional na nowym komputerze gdzie system był instalowany przez serwis który kompa składał.

Wszystko zaczęło się od braku możliwości połączenia z niektórymi starszymi QNAPami. Okazało się, że była wyłączona funkcja systemu windows SMB 1.0/CIFS

Po jej włączeniu niby już wszystko działa ale... Nadal mam problem z połączeniem niektórych programów z serwerami a nawet mam np plik TXT na jednym z dysków sieciowych którego nie mogę uruchomić. Wyskakuje błąd że plik nie został odnaleziony ale mogę ten plik skopiować na pulpit i go otworzyć bez problemu. Dodatkowo mimo wyłączenia wszelkich zapór antywirusów i ograniczeń ciągle wyskakuje mi komunikat o tym że kopiowany plik może być szkodliwy dla tego komputera i muszę potwierdzać za każdym razem że na pewno chce go zapisać. Dodam jeszcze że niektóre programy które wymagają połaczenia z innym komputerem/serwerem też nie działają...

Co to może być???????????? jak to naprawić? Dodam że na innych komputerach w tej sieci wszystko działa bez najmniejszego problemu.

  • 2 tygodnie później...

mad_luk
komentarz
komentarz

Przeinstalowałem windowsa i jest lepiej o tyle że otwiera mi już pliki TXT z lokalizacji sieciowych :) reszta bez zmian

Dodam tylko że wtedy i teraz mam zainstalowane dokładnie te same programy

Dodatkowo porównałem wszystkie pozycje zabezpieczeń internetowych i zapory oraz ustawienia sieci z innym kompem gdzie wszystko działa. Mam dokładnie tak samo ale nie działa tak samo...

mad_luk
komentarz
komentarz

Sytuacja opanowana!

1. Podmapowałem wszystkie dyski sieciowe po nazwie serwerów a nie IP i komunikatów o szkodliwości plików BRAK

2. Zainstalowałem chyba wszystkie możliwe VC++ i programy ruszyły

3. Wyłączyłem hibernacje systemu w CMD - powercfg.exe /hibernate off i mam też dostęp do swoich dysków z poziomu linuksa. Pytanie po co? A no robie linuchem obraz calego dysku C tak w razie czego bo nie ufam kopii zapasowej robionej przez windowsa. A może macie coś lepszego?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.