x-kom hosting

Wentylatory do obudowy

BlackRaven
utworzono
utworzono

Czekam na obudowę Sharkoon Revenge Eco, potrzebuję teraz 2 wiatraków do niej. Ponieważ nie zamierzam wydawać na wentyle tyle samo co na obudowę, budżet ograniczony do 20zł/sztuka <_< .

W tej chwili reguluję sobie prędkość obrotów wentylatora od procesora (AC Freezer 7 Pro), programem speedfan. Jako że mam na płycie głównej jeszcze jedno wejście umożliwiające regulację obrotów wentylatora (System Fan), zastanawiam się czy nie można by go wykorzystać do regulowania obrotów tych 2 (3 docelowo) wentylatorów za pomocą:

1) czegoś takiego: KLIK

2) pod tą przejściówkę byłyby podłączone 2-3 wentylatory ARCTIC COOLING 12x12 AF12025L 120mm

3) a może macie jakieś lepsze propozycje wentylatora do 20zł (25zł maksymalnie :confused:) , lub sposobu regulacji obrotów? :blink:

Pewnie padnie pytanie co jest ważniejsze, wydajność czy cisza więc od razu piszę: cisza gdy korzystam z neta, słucham muzyki itp., wydajność w grach (tutaj mogą sobie szumieć :P) dlatego właśnie chcę regulować obroty speedfanem (no chyba że nie będzie potrzeby w co wątpię :P)

Z góry dzięki za opinie, proszę także o krótkie recenzje posiadanych przez was wentyli. Pozdrawiam :)

Ghost991
komentarz
komentarz

Na początku musisz wiedzieć, że do jednego regulatora obrotów możesz podłączyć tylko jeden wentylator

Co do regulatora to proponowałbym Ci to http://allegro.pl/item351739721__akasa_fan...or_obr_usb.html nawet nie tak drogo i masz regulacje każdego wentyla osobno

Wentylatory polecam Ci thermaltak-i 120mm. Standardowe napięcie 12V (2800 obr/min) przy czym są bardzo głośne ale wydajne. Zmieniasz napięcie do 5V i są bardzo ciche i dają rade chłodzić podzespoły. Osobiście posiadam 2x 120mm i 1x 80mm thermaltak-i i spisują się świetnie. Tylko koniecznie musisz posiadać do nich regulator. Cena jednego bodajże 25 PLN. Pozdro

BlackRaven
komentarz
komentarz
Na początku musisz wiedzieć, że do jednego regulatora obrotów możesz podłączyć tylko jeden wentylator

Regulator do którego dałeś link obsługuje 3 wentylatory... Zresztą przeczytaj mój pierwszy post jeszcze raz, nie chce żadnych regulatorów obrotów, obroty regulować chcę przez płytę główną (PWM) tak jak reguluje sobie obroty CPU Fan'a.

O wentylatorach Thermaltake też myślałem, ale nie są mi potrzebne aż tak wydajne, wystarczy mi coś na 1000-1400 obrotów.

Gość
komentarz
komentarz

Jak chcesz coś taniego z PWM to może AC AF12025 PWM. Mam jako nawiew i spisuje się nienajgorzej :)

BlackRaven
komentarz
komentarz
Jak chcesz coś taniego z PWM to może AC AF12025 PWM. Mam jako nawiew i spisuje się nienajgorzej smile.gif

Regulujesz sobie jego obroty? I jak go masz podłączonego? Do złącza 3 pin, czy też może do złącza 4 pin od procesora, tak jak jest opisane na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item358992218_arctic...ny_10_5_db.html

Zastanawiam się czy takie podłączenie (tj. szeregowo 2-3 wentylatory obudowy podłączone do 4-pinowego złącza CPU-Fan, a na końcu wentylator od CPU) ma sens...

Gość
komentarz
komentarz
Regulujesz sobie jego obroty? I jak go masz podłączonego? Do złącza 3 pin, czy też może do złącza 4 pin od procesora, tak jak jest opisane na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item358992218_arctic...ny_10_5_db.html

Tak mam podłączony wentyl z coolerem. Sterujesz obydwoma naraz.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Speedfanem sterujesz? Czy podłączenie 2-3 wentylatorów w ten sposób nie będzie niebezpieczne dla płyty? No i jak z głośnością tych wentyli w porónaniu do chłodzenia na procku? (też mam AC Freezer 7 Pro, przy 1000-1200 obrotów jest niesłyszalny z obudowy).

Gość
komentarz
komentarz
Speedfanem sterujesz?

Nie, w biosie.

No i jak z głośnością tych wentyli w porónaniu do chłodzenia na procku?

Dla mnie to one sią w miarę ciche, ale jak mi nie przeszkadza freezer na 2000rpm to ja nie jestem wiarygodnym źródłem nt. cichości tych wentyli :D Ale mogę przyznać, że wieją, bo takie Acutake'i to tylko się kręcą.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Dobra, to już będę kombinował z regulacją obrotów aby uzyskać ciszę :) Dzięki za pomoc (+ ;) )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.