x-kom hosting

Czego może to być wina?

tobias_86
utworzono
utworzono

Witam.

Mam następujący problem, otóż od pewnego czasu mój komputer sam z siebie się resetuje np. gdy chodzę po necie nagle klikam na jakiś link i on nagle RESET, albo resetuje się podczas oglądania filmu. O co chodzi czyżby mogła to być wina zasilacza? Teraz mam nawet problemy z zainstalowaniem systemu ponieważ podczas instalacji resetuje się stale w tym samym momencie. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o radę.

Pozdrawiam.

DoGeR
komentarz
komentarz

Podaj temaperatury. Jaki masz zasilacz i jakiego masz kompa ?

tobias_86
komentarz
komentarz

Wiem że na procku temperatura wynosi na ogół 55 st. a kompa mam takiego:

Duron 1GHz

256 SDRAM

segate 40 GB

Raddeon 9000 pro

płyta główna MSI

a co do zasilacza to niewiem jaki to model i niewiem jak to sprawdzić bo kompa kupiłem od kumpla.

nazir
komentarz
komentarz

Wiem że Durony się bardziej grzeją, ale że aż tak ?

Zapytaj kumpla co to za zasilacz, bo w 70% to jest jego wina.

tobias_86
komentarz
komentarz

ten zasilacz to zwykły ATX

nazir
komentarz
komentarz

Zwykły ATX, czyli Noname czy ma jakąś firmę, typu Codegen, Tracer, Megabajt ?

Jaką mocą dysponuje zasilacz ?

tobias_86
komentarz
komentarz

moc zasilacza to 230v a firmy nieznam.

nazir
komentarz
komentarz

Więc na 90% jest to wina zasilacza i zalecam jego wymianę. Twój config nie jest prądożerny. Za 70zł dostaniesz takiego Fortron'a http://allegro.pl/item171420321_ultra_cich..._kurier_fv.html

tobias_86
komentarz
komentarz

ok. wielkie dzieki za pomoc jutro lecę po nowy zasilacz.

dan88
komentarz
komentarz
moc zasilacza to 230v a firmy nieznam.

Tak na przyszłość - 230V to napięcie pod jakim pracuje zasilacz, moc podawana jest w watach (W). pzdr

Skowron
komentarz
komentarz

Oj kolego mi to wyglada juz na problem z płyta główną. Posluchaj rozbierz kompa i na plycie głównej masz takie "baniaczki" zobacz czy żaden z nich nie ma wybrzuszonej góry lub czy nie wylał.Jesli tak to musisz wymienic wszystkie.Tak samo rzecz się ma z zasilaczem. Te tranzystorki równierz wylewaja w zasilaczu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.