x-kom hosting

Laptop Lenovo Z51 Problem z napędem, odczytaniem płyty

Infernoix
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z napędem w laptopie, a raczej z odczytaniem pewnej gry, i do końca nie wiem w czym tkwi problem. Dziś zakupiłam grę "Anno 1800" Gra posiada w środku 4 płyty, po wsadzeniu jakiejkolwiek z tych płyt laptop nie odszukuje jej po wcześniejszym "mieleniu" jej w środku a po wciśnięciu ikony wychodzi powiadomienie abym wsadziła płytę do napędu. Dla sprawdzenia włożyłam inną płytę, z grą "The Sims 4" Płyta po chwili została odczytana. Nie mam pojęcia co jest nie tak, czy mam nie odpowiedni napęd, co jest nie tak? (Byłam z grą jeszcze tego samego dnia w sklepie, Pan z działu wsadził dwie z czterech płyt do randomowego laptopa na wystawie, i normalnie były one odczytane i wyskakiwały komunikaty.) 

 

 

Caduceus
komentarz
komentarz

Witam!
Jest to wersja Steam? Chyba zamiast instalować z płyty dałoby się zwyczajnie pobrać grę ze Steam. 
Problem który opisujesz jest zastanawiający, skoro Sims 4 normalnie się odczytują, to nie jest to raczej wina samego w sobie napędu. Spróbuj jeszcze jakieś kilka innych płyt i daj info czy któraś z nich się też nie chce czytać - to bardzo ważna informacja i może być kluczowa w rozwiązaniu tego problemu, bo jeśli tylko Anno 1800 ma ten problem, to znaczy że najpewniej albo płyty są uszkodzone, albo są puste (zdarza się coraz częściej że płyty są jedynie pustymi atrapami a grę należy pobrać ze Steam, chyba nawet bywały nawet gdy których wydawcy decydowali się na pudełka, gdzie nie było w ogóle płyty tylko sam klucz Steam).
Pozdrawiam!

Infernoix
komentarz
komentarz

Jak pisałam powyżej byłam tego samego dniaz grą w sklepie, pracownik przy mnie wykładał dwie z czterech płyt do laptopa z ekspozycji i te się odpalały. Gra nie jest na platformie Steam tylko na Uplay. W dodatku sam napęd nawet przy włożeniu płyty The Sims 4 czy płyty z muzyką z gry Anno 1800 dosyć dziwnie chodzi jakby jednak jakiś problem miał.  Po zalaniu laptopa oddałam go do naprawy. Ten wymienił tylko klawiaturę na moją prośbę, chociaż wspominał że napęd laptopa ma pewne problemy, ale ze chodzi. Wtedy nie korzystałam z płyt więc zbagatelizowałam sytuację i nie wymieniłam napędu, podejrzewam że już wtedy mógł się w jakiś sposób uszkodzić. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.