x-kom hosting

Napęd nie czyta płyt,ale się otwiera.

xczviiu
utworzono
utworzono

Cześć.

Mam taki nowy napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB.Niestety nie czyta on płyt,ale się otwiera.Jak włączam komputer to normalnie on też się włącza,dioda miga.Gdy włożę płytę do napędu to kilka sekund jest miganie diody,więc czyta płytę.Co dziwnego zauważyłem to że ta ,,podstawka'' na płytę jak się otwiera to takie lekkie tarcie słychać oraz rusza się jak się to spróbuje pokiwać.W biosie nie jest on wykrywany.Tak podłączyłem go kablami.To nie jest kwestia płyty,ponieważ próbowałem na wszystkich płytach,które bez problemu są czytane w innych napędach.

 

Dzięki za pomoc :)

Caduceus
komentarz
komentarz

Skoro BIOS go nie widzi a na pewno wszystko jest dobrze podłączone, to podejrzewam że może być fizycznie zepsuty. Chociaż trochę się waham - mówisz że niby są jakieś dźwięki po włożeniu płyty, dioda się świeci, przede wszystkim upewnij się że kable są podłączone poprawnie, a potem zresetuj BIOS (wyjmij bateryjkę albo zrób to w menu BIOSu).
Podaj proszę pozostałą specyfikację komputera, jeśli to nic nie da to może spróbujemy coś jeszcze podziałać.

  • Super 1
xczviiu
komentarz
komentarz

R5 1600

Płyta Gigabyte b450

ram 2x4GB 2666MHz

gtx 670

Xilence Redwing 580W

Dysk Seagate 500GB Barracuda

Mój komputer

xczviiu
komentarz
komentarz

Więc?

neo10
komentarz
komentarz

Więc pomijając problemy z napędem zmienił bym zasilacz na coś markowego :)

 

Podkładki pod płyte na ogół mają luz one tam się praktycznie tylko na prowadnicy trzymają i otwierają plastikową zębatką :)  w lg na ogół wysiada pierwsze wysuwanie i jest efekt przed wysunięciem o ile jeszcze się wysuwa że jakby hałasuje ale się nie wysuwa (trzeba wymienić wtedy gumowy pasek pomiędzy zębatką a silnikiem :)

 

Jak go bios nie wykrywa to praktycznie nie ma szans aby działał bo zapewne w systemie także go nie widać

spróbuj z innym kablem sygnałowym lub podpiąć w inne złącze na płycie głównej jak to nie pomoże to zapewne siadła mu elektronika i nic z nim nie zrobisz niestety

  • Dziękuję 1
xczviiu
komentarz
komentarz

Dobra.Sprawdziłem sprawę i okazało się że kabel Sata nie był w pełni wpięty do napędu.Pociągnąłem lekko kablem to wyleciał,poprawiło się i wszystko działa.Dzięki :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.