x-kom hosting

Instalacja systemu Win 7 zawiesza się na starcie " Windows starting "

reniax
utworzono
utworzono (edytowane)

Dobry wieczór,

 

mam taki orzech do zgryzienia. Kupiłem dysk SSD, chciałbym teraz na nim postawić system Windows 7. Bootuję system z pendrive ( 8 GB jakiś noname ), ogólnie wcześniej komputer chodził w trybie legacy na starym HDD.


I teraz tak, wkładam pena, bootuję go i wyskakuję błąd: Error: Legacy boot of UEFI Media , This drive can only boot in UEFI mode. Zaznaczam, że Windows przegrany przez program Rufus, wszystko standardowe ustawienia, FAT32.

 

Przełączam w Biosie na UEFI, odpala się pendrive, ładują pierwsze okna po czym przy Windows Starting zawiesza się i ni hu hu do przodu.

 

Czytałem już trochę o tym problemie to ponoć jak wyjmie się pamięć RAM to, to ma pomóc. No niestety, mam tylko jedną kostkę RAM-u 4 GB i jak odpalam kompa bez pamięci RAM to czarny ekran i zero reakcji na ekranie oprócz tego, że się wiatraki kręcą. Gdy go już włączę to nie chcę ryzykować i wyjmować RAM-y w trakcie instalacji, może dojść do jakiś niepotrzebnych spięć itd.


Czy ktoś mi może pomóc ?? Jakieś propozycje ?

 

Spróbować z inną instalką Windowsa 7 ?

 

Dodam, że Secure Boot jest wyłączony.

 

I jest ta sama reakcja kiedy na laptopie jest HDD i SSD. Za każdym razem stoi na " Windows Starting "

Youki
komentarz
komentarz

Model płyty głównej podaj :)

 

reniax
komentarz
komentarz

Mam laptopa Sony Vaio SVE1513J1EB, procesor I3, grafika Radeon 7500/7600m, 4 gb ram i dysk 1000 gb HDD Hitachi. Windows 7 ultimate x64. Nie wiem jaką płytę główną ma laptop :/

Trzeba było zmienić w Rufusie z GPT na MBR. Instalacja poszła. Do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.