x-kom hosting

Ciekaw jestem, ile jest wart mój PC

preixon
utworzono
utworzono

Witam chciałbym z czystej ciekawości dowiedzieć się ile jest warty mój PC.

 

Procesor:  QuadCore Intel Core i5-7400, 3300 MHz (33 x 100)

Płyta główna: MSI H110M Pro-D (MS-7996)  (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 3GB

SSD: Adata SU800 128gb

HDD: WDC WD10EZEX-75WN4A0  (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)

Obudowa: corsair carbide series spec-01

Ram: Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL16  x2 czyli (16 gb)

Zasilacz: Corsair vs450W

 

Z własnych obliczeń wyszło mi około 2950 zł, ale mogę się mylić.

Mogeto
komentarz
komentarz

wyszło mi jakieś 1750zł

preixon
komentarz
komentarz (edytowane)

A mógłbyś rozpisać co po ile chodzi dokładnie?

 

same pamięci kosztują 500 zł bo zostały nie dawno kupione.

Edytowane przez preixon
Mogeto
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-2400mhz-bls2c8g4d240fsek-1084433/

a to są nowe więc używki będą jeszcze tańsze

 

używaną płytę z chipsetem H110 można bez problemu dostać za 120zł

GTX 1060 3GB pełno ich w okolicach 500zł

używany SSD 128GB nie ma prawa kosztować więcej niż 70zł jeśli nówka BX500 128GB chodzi po 90zł

HDD 1TB to zależy w jakim stanie, ale ogólnie nie więcej niż 100zł

zasilacz 80zł

obudowa zależy w jakim stanie, ale realnie lekko powyżej 100zł

procesor, 410zł to już górna granica opłacalności biorąc pod uwagę ofertę z nowszej generacji Intela oraz Ryzenów

preixon
komentarz
komentarz (edytowane)

dziwna sprawa. Komputer kosztował 4 tysiące 1.5 roku temu.

Ale źle zobaczyłeś w 2 modułach 2400 mhz koszt to 670 zł tych pamięci. 

/edit zrozumiałem że nie ma znaczenia że ja mam 2 kości które kosztuja 670 złotych nowe, a jedna koszt 400 zł.

W sumie jak będę chciał coś zupgradować w komputerze to wymiana części tylko i wyłącznie powoli bo kupno całego sprzętu i sprzedaż tego jest bezsensowna.

Edytowane przez preixon
Mogeto
komentarz
komentarz

367,99 zł to cena za 16GB RAM składających się z dwóch modułów po 8GB

preixon
komentarz
komentarz
Teraz, Mogeto napisał:

367,99 zł to cena za 16GB RAM składających się z dwóch modułów po 8GB

tak tak widzę bo promka jest już nie ważne, a odpowiesz mi na ostatnią linijkę w mojej ostatniej odpowiedzi?

Mogeto
komentarz
komentarz

używany RAM w Twoim kompie jest warty lekko powyżej 300zł

możesz wstawić tu i7 6700 i mocniejszą kartę graficzną

preixon
komentarz
komentarz
Teraz, Mogeto napisał:

używany RAM w Twoim kompie jest warty lekko powyżej 300zł

A poza tym jutro mi właśnie przychodzi druga kość tej pamięci która wziąłem za 250 złotych żeby działał dual channel.

31 minut temu, Mogeto napisał:

używany RAM w Twoim kompie jest warty lekko powyżej 300zł

możesz wstawić tu i7 6700 i mocniejszą kartę graficzną

ta i7 drogo chodzi strasznie. Myślisz że jakaś tańsza alternatywa np i5 jakieś nie byłoby lepsze pod względem "cenowym" a jaka karta pod tego nowego procka. Jakaś 1070?

Mogeto
komentarz
komentarz

nówka i7 6700 kompletnie nieopłacalna, używka jest warta max 600zł, po sprzedaży obecnego procka dopłacasz niewiele

nie ma sensu wymieniać i5 na i5 bo nic nie zyskasz

jeśli masz obecnie GTX1060 3GB to minimum radzę celować w GTX1070Ti / RTX 2060 by zachować sensowny przyrost wydajności

preixon
komentarz
komentarz

Ok ale czy gtx 1070Ti da rade na tych innych podzespołach?

I powiedz tak szczerze jak wygląda sprzedaż takiego procesora, którego obecnie mam w kompie. Go się w coś pakuje czy jak bo nigdy nie sprzedawałem procka. + czy masz jakieś zaufane strony do kupna używki i7 6700

Mogeto
komentarz
komentarz

i7 6700 to wystarczający procesor pod GTX1070Ti / RTX2060

tego VS450 też pasowałoby wymienić na np Be quiet  Systempower 9 500w

co prawda mocowo VS450 dałby radę, ale jakościowo nie jest to dobra liga

 

2 godziny temu, preixon napisał:

dziwna sprawa. Komputer kosztował 4 tysiące 1.5 roku temu.

to w takim razie był źle zrobiony, zestawy sprzed 1,5+ roku za 4tys posiadały już mocniejszego Ryzena 5 1600 oraz GTX 1070 , chyba że miałeś wliczony w cenę system operacyjny, ale to i tak nie tłumaczy wyboru i5 7400

https://www.forumpc.pl/topic/441002-max-4000-do-gier/

preixon
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak był wliczony w tą cenę system operacyjny.

A jesteś w stanie jeszcze odpowiedzieć na tamtą część pytania?

Edytowane przez preixon
Mogeto
komentarz
komentarz
15 minut temu, preixon napisał:

Go się w coś pakuje czy jak bo nigdy nie sprzedawałem procka. + czy masz jakieś zaufane strony do kupna używki i7 6700

kupujesz i sprzedajesz na allegro, to najbezpieczniejszy sposób

czasem na licytacji można wyłapać coś taniej, to dobry sposób na złapanie i7 6700 w normalnej cenie

zaufanie ? patrz czy sprzedawca ma 100% pozytywów

 

jeśli chodzi o sprzedaż, wystarczy spojrzeć jak wyglądają aukcje dotyczące i5 7400 i wystawić podobną

ten procesor nie ma prawa kosztować więcej niż 400zł ale czasem osoby zielone w temacie potrafią dawać więcej

na wysyłkę zabezpieczasz tak by nie uległ uszkodzeniu ( tektura, folia bąbelkowa ) ale to nie jest dział na forum od tłumaczenia takich rzeczy :)

preixon
komentarz
komentarz

Dobra czyli zrozumiałem żeby celowac w i7 6700 uzywke i gtx 1700ti nowa i sprzedać mojego procka i kartę to trochę się zwróci a potem jeszcze zasilacz ale to nie jest aż tak ważne 

Tylko ciężko z tym że 1070 Ti lata po 2k :(

Ten też ujdzie? https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-rtx-2060-stormx-itx-6gb-gddr6-192-bit-ne62060018j9-161f-5751359/?gclid=Cj0KCQjwwODlBRDuARIsAMy_28X72adUcAj-0-9FCPY5X1uLa5tijmj1YbEUYUnVL7qbtzLuhgdyu_EaAt36EALw_wcB

Dobra widziałem testy gier z i7 6700 w połączeniu z rtx 2060 6 gb i śmiga to nieźle. Sprzedam moją kartę i procka pewnie wyrwę około 1000 zł i dołożę te 500/600 na procka i kartę używaną.

Youki
komentarz
komentarz

Ten wariant 2060 będzie głośny podczas obciążenia. 

preixon
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Youki napisał:

Ten wariant 2060 będzie głośny podczas obciążenia. 

A Youki zobacz to np. https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-2060-gamingpro-6gb-8005639892

 

Co proponujesz. Bo tak jak w.w procek i karta fajnie by zupgradowała mojego kompa myślisz żeby jeszcze zmienić zasilacz i byłoby okej?

Youki
komentarz
komentarz

Pytaj o dowód zakupu jeśli chodzi o tą aukcję.

 

preixon
komentarz
komentarz
5 minut temu, Youki napisał:

Pytaj o dowód zakupu jeśli chodzi o tą aukcję.

 

Ale ogólnie myślisz że do tego co mam to ta karta i procek jest dobrą opcją czy jest jakaś lepsza alternatywa za podobne pieniądze. (Mówimy o używkach)

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli planujesz w najbliższym czasie również wymianę procesora to dobra opcja.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.