x-kom hosting

Wirtualna maszyna - osobne klawiatury.

shimi
utworzono
utworzono

Witam, moze ktos na szybko odpowie mi czy jest mozliwe, aby majac jeden komputer, 2 monitory i 2 zestawy klawiatury + myszki zrobic 'dwa stanowiska pracy'? Chodzi mi dokladnie o to, czy mozna w wirtualnej maszynie uzywac osobnej myszki i klawiatury(wciaz podlaczonej do tego samego komputera), zeby jedna osoba mogla pracowac na jednym monitorze uzywajac swojej myszki i klawiatury, a ja na drugim.

Caduceus
komentarz
komentarz

Witam!
Oczywiście, jest to jak najbardziej możliwe - da się korzystać w ten sposób z dwóch różnych programów na raz, a skoro wirtualna maszyna nie jest niczym innym jak programem symulującym drugi system, to nie będzie z tym najmniejszych problemów.
Pozdrawiam!

shimi
komentarz
komentarz

Super, to moze ktos bylby dodatkowo mily i opisal albo podeslal jakis software umozliwiajacy to?

Caduceus
komentarz
komentarz

Nie jest do tego potrzebny żaden dodatkowy software, żeby uruchomić dwa różne programy na dwóch różnych ekranach wystarczy kliknąć prawym na pulpicie i wejść w ustawienia ekranu, jest tam dział "Wiele ekranów".

shimi
komentarz
komentarz

Chodzilo mi o to jak korzystac na jednym komputerze z dowch osobnych zestawow mysz i klawiatur.

Caduceus
komentarz
komentarz (edytowane)
5 minut temu, shimi napisał:

Chodzilo mi o to jak korzystac na jednym komputerze z dowch osobnych zestawow mysz i klawiatur.

Oj, najmocniej przepraszam - nie zrozumiałem tego fragmentu. 
W tej kwestii powiem tak - tradycyjnymi metodami się tego nie da zrobić, wiem że jest to wbrew EULA Microsoftu (dlatego istnieje coś takiego jak Pulpit Zdalny).
Da się coś takiego zrobić na MacOSie albo Linuxie, ale Microsoft traktuje taką praktykę jako coś wbrew licencji na której udostępniany jest Microsoft, da się natomiast uzyskać bardzo podobny efekt używając przy tym jednej myszy i klawiatury.

Edytowane przez Caduceus
shimi
komentarz
komentarz

A jakie sa nietradycyjne metody?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.