x-kom hosting

jak sprawić by arkusz kalk. automatycznie wyliczył i wpisał wartości

m4tt
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem techniczny , zapewne banalny dla ludzi obeznanych z obsługą arkusza kalkulacyjnego. 

Mianowicie tworze w arkuszu rozkład jazdy podzielony na kursy i muszę ustawić czas odjazdu dla każdego z przystanków. W każdym z kursów (a jest ich 9) różnica czasowa jest taka sama (1-4 minut) tylko na każdym z kursów zaczynają się od innej godziny i minuty. Pierwszy kurs ma odjazd o 05:55 na pierwszym przystanku , na drugim przystanku odjazd jest o 05:57 , na trzecim o 05:59 , czwartym o 06:01 , Piątym o 06:03 , szóstym o 06:05 , siódmym o 06:08 , ósmym o 06:09 , dziewiątym o 06:13 , dziesiątym o 06:16 , jedenastym o 06:18 , dwunastym o 06:20 , trzynastym o 06:22 , czternastym o 06:24 i tu sie kończy kurs nr 1. Następny kurs nr 2 zaczyna się od 07:00 i mógł bym wpisywać dalej ręcznie ale wydaje mi się że w arkusza calc. można jakoś sprawić i chciałbym wiedzieć jak żeby mi automatycznie to wyliczyło i wpisało (czas odjazdu z przystanków) na tym i pozostałych kursach bo różnica odjazdu między przystankami jest dokładnie taka sama we wszystkich 9 kursach (tylko kursy zaczynają się od innej godziny). Myślę da się to szybciej zrobić niż ręcznie wszystko wpisywać. W załączeniu wklejam zrzut(na niebiesko oznaczone są te pola do wypełnienia) oraz surowy plik.

Dodam tylko że mam więcej podobnych tabel do wypełnienia więc zależy mi na tym by się dowiedzieć jak ten proces mógłbym własnie nieco "zautomatyzować"

rozkład screenshot.jpg

rozkład.ods

Dżakub
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli dobrze rozumiem, to wystarczy zrobić tak: Tam gdzie masz godzinę startu kursu numer 2 - 7:00 to PPM na komórkę ->Formatuj Komórki -> Ustawiasz to jako "czas" i wybierasz sobie odpowiedni rodzaj wyświetlania. Następnie na przystanku 2 wpisujesz odpowiednia godzinę np. 7:05 (chodzi o nadanie "odstępu"), zaznaczasz obie komórki i przeciągasz je do dołu trzymając za mały kwadracik który się pojawił w rogu zaznaczenia (tak jak przy sumach itd).  

Edytowane przez Dżakub

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.