x-kom hosting

Window 10 zamykanie

xBaton
utworzono
utworzono

Witam.

Mam pewien problemos, nie wiem czy to jest już tak z tym Windowsem ale,

Dajmy że jest dziś 1 w nocy i idę spać, zamykam windows, idę siku i ziuziu.

Wstaję rano około 13, idę się umyć, włączam komputer który startuje, wpisuje kodzik i benc.

Windows loguje się i tu za każdym razem leci windows z odpalonymi programami, np. chrome w okienku z odpalonym fejsem czy yt, jakieś tam swoje programiki.

Moim zdaniem gdy wyłączam windowsa to kiedy go startuje wszystko powinno być OFF, czysty start a tu za każdym razem jest to co było podczas wyłączania go.

pytanko
komentarz
komentarz

Byc moze nie wylaczasz komputera tylko go hibernujesz. To mozna sobie ustawic w ustawieniach windowsa -> power options-> system settings i akcje przyciskow czy cos takiego. Mozliwe ze masz to skonfigurowane tak ze naciskajac przycisk na obudowie wysylasz akcje hibernate zamiast shut down. Mam akurat angielska wersje win10 u mnie to wyglada tak ze jest "When I press the power button" i jest lista co ma sie dokladnie wydarzyc, sa opcje hibernate, sleep i shut down.

xBaton
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze zamykam komputer przez windowsa a nie przyciskiem na obudowie.

Dobra problem rozwiązany, miałem zaznaczoną opcje Szybkie uruchamianie która działa tak jak tryb uśpienia, komputer jest wyłączony lecz po włączeniu ładuje system do stanu w którym został wyłączony. 

mimE
komentarz
komentarz

Nie, od niedawna tak się właśnie dzieje, że wszystkie programy włączają się po ponownym uruchomieniu (Windows 10).

 

Jeśli chcesz żeby wszystkie aplikacje się zamykały musisz wyłączać komputer ze standardowego menu tj. Alt + F4 (po zminimalizowaniu wszystkich aplikacji) i wybraniu opcji Shutdown. 

Ewentualnie możesz stworzyć skrót na pulpicie żeby uruchamiał komendę:

shutdown.exe /s /t 0


Nie znalazłem działającego sposobu na trwałe wyłączenie tej opcji bez zabawy z powyższymi czynnościami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.