x-kom hosting

Napęd CD/DVD znikł...

rebelliousGRL
utworzono
utworzono

Witam! Mam problem z napędem cd/dvd w laptopie Lenovo g510, Windows 10 64-bit. 
System nie wykrywa stacji dysków cd/dvd choć napęd poniekąd "działa" bo normalnie się świeci, otwiera/zamyka i próbuje czytać płytkę, ale dalej już zero kontaktu. Nie ma jej w "Mój komputer", w BIOS/ UEFI też nie ma żadnej wzmianki o odd. W menedżerze urządzeń stacje dysków cd/dvd pokazuje dopiero po kliknięciu "Widok > Pokaż ukryte urządzenia". 
Próbowałam opcji z jednego z forów, żeby odinstalować to urządzenie, a po restarcie powinno samo się zainstalować, ale nie wyszło i teraz w menedżerze już nie ma śladu znaku po tym napędzie.
Opcja z usunięciem UpperFilters i LowerFilters w rejestrze ( HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} ) też nic nie da bo ich tam w ogóle nie było... 
Opcja z podkluczem ( HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi ) również lipa... 
Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czego mogłabym spróbować ? Bo nie chcę oddawać sprzętu do serwisu czy jakiegoś typa, co weźmie ode mnie "miliony monet" i czekać z tydzień aż to ogarnie bo "jest zarobiony" a okaże się, że mogłam to sama ogarnąć w 5 min. 
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pozdro :)

Caduceus
komentarz
komentarz

Zastanawiam się może to nie coś z okablowaniem łączącym Napęd z płytą główną. No gdyby to był PC to można by podmienić kabelki na jakieś z innego kompa, albo od znajomego, ale w większości laptopów będzie ciężko. Mógłbyś ewentualnie rozkręcić laptopa i sprawdzić czy masz możliwość wymienienia kabelków do dysku. Jak nie, to trochę średnio to widzę - na pewno problem hardware'owy, pytanie czy sam napęd czy coś głębszego.
Pozdrawiam!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.