x-kom hosting

Skąd można obraz płyty startowej do defragmentacji dysku?

Komputer-stacjonarny
utworzono
utworzono

Podobno gdy się defragmentuje dysk to pliki aktualne w użyciu są niedostępne dla defragmentatora. Gdyby wystartować z płyty jakimś systemem to defragmentator miałby dostęp do wszystkich plików systemowych. Skąd można pobrać taki system żeby startował z płyty?
System plików jest NTFS na Windowsie 10. Na tym komputerze mam zainstalowany tylko 1 system.
Na innym komputerze mam 2 systemy zainstalowane Windowsa XP i Windowsa 7 to chyba można z jednego systemu defragmentować partycje drugiego bez płyt startowych.

Czy dysk TOSHIBA HDWD110 ma zapis prostopadły czy równoległy?

https://kgfiks.oig.ug.edu.pl/ti/zapis_prost.pdf

Caduceus
komentarz
komentarz

Witaj!
Dysk Toshiba HDWD110 stosuje zapis PMR (prostopadły). 
Co do defragmentacji - od tych kilku GB niezdefragmentowanych plików systemowych serio nic się nie stanie, nie słyszałem nigdy o tym by ktoś odpalał system w płyty żeby zdefragmetować system. Da się pobrać instalator Windowsa i zrzucić go na pendrive/płytę na oficjalnej stronie Microsoftu, ale żeby odpalić zainstalowanego Windowsa z płyty - nie słyszałem o takich metodach. 
Pozdrawiam!

Komputer-stacjonarny
komentarz
komentarz

Jaki ma zapis dysk WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE) w starym komputerze

   
Caduceus
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno nie jest to PMR, ten dysk wszedł na rynek w 2004 czyli zanim weszła ta technologia.
Musi być to coś starszego, ale niestety nie wiem co - jedno jest pewne, coś sprzed epoki PMR.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.