x-kom hosting

Problem z udostępnianiem plików w sieci lan między 7 a xp

bizon1993ld
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, zmagam się z dość uciążliwym problemem udostępniania plików między komputerami. Otóż posiadam PC z windows 7 HP oraz laptopa z wnidows xp HE, komputery są ze sobą połączone kablem, stworzona grupa domowa, poustawiane wszędzie udostępniania folderów i drukarek itd. i pojawił się niestety problem którego nie mogę rozgryźć, na laptopie z xp nie mogę skorzystać z udostępnionych folderów z 7 (lapek nigdzie nie widzi tych folderów, w ogóle nie widzi PC w “moje miejsce sieciowe”), natomiast 7 może bez żadnego problemu korzystać z udostępnionego folderu xp (dodawać, usuwać, zmieniać itd).

W skrócie, lapek z xp udostępnia pliki, ale sam nie widzi udostępnianych plików przez pc z 7

Antywirus był już wyłączany, usuwany w różnych konfiguracjach.

 

Z góry dziękuje porady i pomoc

Anawa
komentarz
komentarz

Podaj ustawienia opcji z  "Zaawansowane ustawienia udostępniania" w Windows 7.

bizon1993ld
komentarz
komentarz

2.thumb.jpg.63446e139f4c3034dc0a6becd83dc1c8.jpg1.thumb.jpg.1e34d50e67f6396d0bf9f6a1a8db039c.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Wyłącz udostępniania folderów publicznych.

 

Zmień na szyfrowanie 40-bitowe lub 56-bitowe.

 

Daj znać, czy pomogło.

 

Jeżeli nie, to na komputerze z Windows 7 wejdź w Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika -> Ustaw na najniższe wartości i zrestartuj komputer.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.