x-kom hosting

[win10] nie wykrywa słuchawek bluetooth

PeZeT1996
utworzono
utworzono

witam

kupiłem słuchawki bluetooth - Sony MDR-XB650BT

na początku wyszukałem je telefonem i działają pięknie i telefon je wykrywa. teraz spróbowałem połączyć je z laptopem i komputerem stacjonarnym (oba na win10) i bluetooth nie wykrywa. na laptopie mam wbudowany bluetooth i sterowniki zaktualizowane, a na stacjonarkę kupiłem moduł ASUS BT400 Bluetooth 4.0 USB Nano Class II i też nie wykrywa. wykrywają inne urządzenia w pobliżu, telefon, TV, jakieś słuchawki sąsiada, ale tych nie.  odparowałem słuchawki od telefonu i nawet już na telefonie nie wyszukiwało bluetoothem ich, ale połączyłem z powrotem przez NFC i już tel je wykrywa.

 

co mam zrobić w przypadku laptopa i stacjonarki aby wykrywało słuchawki?

Caduceus
komentarz
komentarz

Problem występuje zarówno na laptopie z wbudowanym modułem, PC z doczepionym modułem jak i na telefonie - nie chcę wróżyć najgorszego, ale słuchawki najpewniej mają jakąś wadę fabryczną. Gdyby to dotyczyło tylko jednego z urządzeń do których próbujesz sparować słuchawki, można by szukać przyczyn w software urządzeń, uszkodzonych modułach itp.
Ale tutaj jednoznacznie coś jest nie tak z samymi słuchawkami. Znalazłem jeszcze jeden mały poradniczek dla Twojego modelu - może pomoże bo wiele osób skarży się na problemy ze sparowaniem tych słuchawek z PC - przytrzymaj przycisk power przez 7 sekund (ale zrób to na wyłączonych słuchawkach), dioda powinna się świecić na czerwono i niebiesko. Czy teraz z poziomu komputera słuchawki są widoczne?

  • Dobra wypowiedź 1
PeZeT1996
komentarz
komentarz
1 hour ago, Caduceus said:

Problem występuje zarówno na laptopie z wbudowanym modułem, PC z doczepionym modułem jak i na telefonie - nie chcę wróżyć najgorszego, ale słuchawki najpewniej mają jakąś wadę fabryczną. Gdyby to dotyczyło tylko jednego z urządzeń do których próbujesz sparować słuchawki, można by szukać przyczyn w software urządzeń, uszkodzonych modułach itp.
Ale tutaj jednoznacznie coś jest nie tak z samymi słuchawkami. Znalazłem jeszcze jeden mały poradniczek dla Twojego modelu - może pomoże bo wiele osób skarży się na problemy ze sparowaniem tych słuchawek z PC - przytrzymaj przycisk power przez 7 sekund (ale zrób to na wyłączonych słuchawkach), dioda powinna się świecić na czerwono i niebiesko. Czy teraz z poziomu komputera słuchawki są widoczne? 

te 7 sekund zadziałało, dziękuję

  • 1 rok później...
pitek132
komentarz
komentarz
Dnia 26.03.2019 o 12:29, Caduceus napisał:

Problem występuje zarówno na laptopie z wbudowanym modułem, PC z doczepionym modułem jak i na telefonie - nie chcę wróżyć najgorszego, ale słuchawki najpewniej mają jakąś wadę fabryczną. Gdyby to dotyczyło tylko jednego z urządzeń do których próbujesz sparować słuchawki, można by szukać przyczyn w software urządzeń, uszkodzonych modułach itp.
Ale tutaj jednoznacznie coś jest nie tak z samymi słuchawkami. Znalazłem jeszcze jeden mały poradniczek dla Twojego modelu - może pomoże bo wiele osób skarży się na problemy ze sparowaniem tych słuchawek z PC - przytrzymaj przycisk power przez 7 sekund (ale zrób to na wyłączonych słuchawkach), dioda powinna się świecić na czerwono i niebiesko. Czy teraz z poziomu komputera słuchawki są widoczne?

Na Sony WH-1000 XM3 też zadziałało

  • 4 miesiące później...
Siwyy
komentarz
komentarz
Dnia 26.03.2019 o 12:29, Caduceus napisał:

przytrzymaj przycisk power przez 7 sekund (ale zrób to na wyłączonych słuchawkach), dioda powinna się świecić na czerwono i niebiesko. Czy teraz z poziomu komputera słuchawki są widoczne?

U mnie też zadziałało, a mam Sennheiser HD 4.50BTNC, gdzie w instrukcji nie ma nic o tej funkcji.

U mnie słuchawki już wcześniej działały sprawnie, ale w pewnym momencie po prostu je przestało wykrywać na laptopie.
Jeśli ktoś ma podobny problem z innymi słuchawkami, polecam próbować, jak widać sposób bardzo uniwersalny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.