x-kom hosting

OKI C5650 - błąd czujnika tonera K (543)

sosik1
utworzono
utworzono

Słuchajcie, no nie uwolnię od problemów z tą drukarką. Miałem trochę problemów z bębnami, ale już jakiś czas ładnie drukowała wszystkie kolory... gdy nagle przy starcie zaczęła wywalać mi błąd czujnika toneru i 530 i 534, czyli żółty i czarny. Żółty przeczyściłem i komunikat zniknął, został tylko 543 - czarny (K). Po zdjęciu okrągłej plastikowej zaślepki, zobaczyłem metalowy element na plastikowym trzymadełku, jednak nie był on zamocowany na swoim miejscu. Założyłem go, ale komunikat nadal występował. Również pod zaślepką znajdowało się czarne plastikowe ruchome skrzydełko, które zakleiłem taśmą izolacyjną i schowałem tak, że w zasadzie go już nie widać. Ale drukarka zaczęła się uruchamiać i drukować, również w czerni. Poza tym słyszę przy uruchamianiu niepokojący, klikający odgłos, raczej nie z czarnego tonera/bębna. Czy jest się czym niepokoić?  Toner/bęben niebieski i czerwony zamiennik. Bęben czarny i żółty raczej oryginał, tonery pewnie zamienniki. I czy macie jakiś patent na te czujniki tonera?

 

 

IMG_1403.JPG

IMG_1402.JPG

Caduceus
komentarz
komentarz

Witaj! Mam kilka pytań w celu diagnozy problemu.
Od jak dawna słyszysz te niepokojące klikanie, od momentu założenia metalowego skrzydełka?
Czy jesteś pewien że dobrze zamocowałeś te skrzydełka? Jeśli za mocno naciskałeś przy próbie umieszczenia go, to coś wewnątrz mogło się uszkodzić, drukarka "pod maską" jest bardzo wrażliwa i delikatna. Wyjmij bębny/tonery i włącz drukarkę, klikanie nadal występuje? Jeśli ustanie to bęben/toner jest powodem tego dźwięku i są uszkodzone. Jeśli to nic nie ta, to problem jest gdzieś jeszcze głębiej - wtedy chyba najsensowniej byłoby odesłać drukarkę do serwisu bo tu bardziej niż informatyk pomógłby elektronik.

  • 2 tygodnie później...
sosik1
komentarz
komentarz

Większy problem mam obecnie z pobieraniem papieru. Wymieniłem rolkę pobierającą, niestety nie pomogło - raz pobierze, raz nie (i wtedy twierdzi, że nastąpiło zacięcie papieru). Zacięcie to może nie, ale fakt, że po otwarciu podajnika papier jest zawinięty w pół. 

Caduceus
komentarz
komentarz
4 godziny temu, sosik1 napisał:

Większy problem mam obecnie z pobieraniem papieru. Wymieniłem rolkę pobierającą, niestety nie pomogło - raz pobierze, raz nie (i wtedy twierdzi, że nastąpiło zacięcie papieru). Zacięcie to może nie, ale fakt, że po otwarciu podajnika papier jest zawinięty w pół. 

Na pewno dobrze jest zamontowana ta rolka? W wypadku gdy papier się roluje to w 90% jest to źle zamontowana rolka pobierająca. Może coś w środku jest nie tak z drukarką? Nie miałeś nigdy sytuacji gdy np. Ta drukarka Ci spadła na ziemię czy coś w ten deseń? Bo widzę że jest strasznie problematyczna, symptomy sugerują że te wszystkie problemy to może być wierzchołek góry lodowej i coś musi być uszkodzonego tak całkowicie w środku, w bebechach drukarki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.