x-kom hosting

Recovery z windows 10 do windows 8.Asus x550c

Lukas 31
utworzono
utworzono

Mam problem z przywroceniem asusa x550c do ustawien fabrycznych.Orginalnie był win 8 ale zaktualizował sie do win 10. Chce sprzedac laptopa i chce przywrocic fabryke. Podczas przywracania z systemu oraz z boota wystepuje bład. System partycje recovery widzi.Czytałem ze cos w biosie trzeba wyłaczyc, bodajze boostbooster, ale ja tego nie mam.Moze ktoś pomóc.FB_IMG_1553487572591.thumb.jpg.573a4975b83c7b15f6b60e58714b6fb7.jpg

20190324_183736.jpg

20190324_191408.jpg

FB_IMG_1553487566246.jpg

FB_IMG_1553487582440.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Chcesz przywrócić do Win 8 ? To się nie uda. Jeżeli chcesz czysty Win 10 to zrób tzw. format

Lukas 31
komentarz
komentarz

Czyli nie da sie przywrocic lapka do ustawien fabrycznych ? To po co jest partycja recovery? Z opisu na stronie asusa ze to nie przeszkadza

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Problemem jest że została przeprowadzona aktualizacja do Win 10, więc w tej chwili powrót do Win 8 będzie niemożliwy. Z tego co pamiętam to było to możliwe przez 10 dni. Dlaczego nie chcesz zainstalować na czysto systemu, od razu pozbędziesz się śmieci od asusa

Ale jest szansa ,to czytałeś https://rma.asus-europe.eu/pl/faq/nb

Jak uruchomić proces Recovery (ponowna instalacja systemu operacyjnego) z ukrytej partycji?

Przy uruchamianiu laptopa należy wielokotnie wciskać klawisz F9, aż do pojawienia się komunikatu „Windows is loading files". Następnie proszę zastosować się do instrukcji instalatora.

neo10
komentarz
komentarz

Najlepiej wyciągnij z obecnego windows 10 klucz np programem ProduKey lub Windows Product Key Viewer 1.07

 

jak już masz klucz pobierasz https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 narzędzie uruchamiasz je, wkładasz jakiegoś pendriva do usb i wybierasz opcje zrób obraz systemu na pendrive

 

potem instalujesz na nowo win10 z pendriva i podajesz wcześniej odzyskany z systemu klucz do windows 10 i gotowe masz win10 oryginalny aktywowany i na pewno bardziej sprawny niż ten po aktualizacji z win8 ;P 

Lukas 31
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu nie o to chodzi, laptop idzie na handel i chcialem na szybko restarta zrobic. Ogolnie bardzo wolno chodz na win 10. A w sumie i3 2365m 2x1.4 ghz i 4bg ram powinien dac rade...a idzie jakos odzyskac klucz do tego win 8 ... 

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

Windows 10 powinien na nim chodzić dobrze ale raczej nie ten po updacie z win8 z taką wersją win10 prawie zawsze były problemy ;P 

 

do Windows 8 to w teorii powinieneś mieć naklejke licencyjną na lapku plus bez sensu jest odzyskiwać do niego klucz lepiej sprzedasz go jak zrobisz jak opisałem z windows 10 ;P win8 trudno nazwać systemem i raczej go ludzie unikają ;P

Lukas 31
komentarz
komentarz
Teraz, neo10 napisał:

Najlepiej wyciągnij z obecnego windows 10 klucz np programem ProduKey lub Windows Product Key Viewer 1.07

Jak sie nie sprzeda to tak zrobie, on jest w BIOSIe? Zmuana dysku na ssd nic nie pomiesza?

Dark_Moon
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Lukas 31 napisał:

a idzie jakos odzyskac klucz do tego win 8 ..

Na laptopie nie ma?

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

nie to są programy które musisz zainstalować na kompie normalnie ;) wpisz w google wyskoczy gdzie je znajdziesz :)  produkey np tutaj https://www.nirsoft.net/utils/produkey-x64.zip pobierasz rozpakowujesz i uruchamiasz i masz klucz

Dark_Moon
komentarz
komentarz
1 minutę temu, neo10 napisał:

win8 trudno nazwać systemem i raczej go ludzie unikają

Bez przesady. Jest tak samo dobry jak Win 7 i ma te przewagę, ze będzie jeszcze odsługiwany przez kilka lat a Win 7 przez kilka miesięcy. Problemy to mają ci którzy w ogóle mają problemy z komputerem. Pod prawym przyciskiem myszy jeżeli kliknąć na start są potrzebne komendy a jak nie to można zainstalować Classic shell i mamy Start jaki sobie życzymy albo z Win 7 albo z Win XP.

Ja używam Win 8.1 i kafelek w ogóle nie oglądam. Trzeba tylko chcieć

neo10
komentarz
komentarz

No może i przesadzam używałem go parę miesięcy po premierze a od tego czasu zapewne wiele usprawnili ;P  

 

Lukas a próbowałeś po włączeniu wciskać F9 możliwe że by się uruchomił start z partycji recovery z win8 choć nie wiem czy by nie wymagał klucza dziwne że go nie masz na naklejce na pewno masz do tego systemu dowód zakupu itp był razem z laptopem kupiony? 

Lukas 31
komentarz
komentarz
2 minuty temu, neo10 napisał:

 

 

Lukas a próbowałeś po włączeniu wciskać F9

 Tak próbowałem i wywala bład

FB_IMG_1553487572591.jpg

Nie wiem  wydaje mi sie ze powinien sie przywrocic do ustawien fabrycznych, wiem ze to nie android, ale chyba cos na tym recovery jest i powinien sie zresetowac do fabryki

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Żeby w takim czymś pomóc to trzeba by było przy tym być. Poza tym nie wiadomo czy da się przywrócić do Win 8.1. Klucz raczej nic nie da, bo musiałby być ten system który masz na komputerze, System ściągnięty z internetu od Microsoft nie będzie pasować i to jest specjalnie tak robione, ze jest tylko recovery. Jeżeli nie dasz rady przez recovery to już nic nie zrobisz.

 

Lukas 31
komentarz
komentarz

Bez sensu, masz legalny system a nie mozesz go zainstalowac od nowa, caly microsoft

neo10
komentarz
komentarz

No to chyba zostaje wyczyścić z danych ręcznie po prostu i sprzedać jak jest

 

lub jeszcze napisać do wsparcia Asusa może by dali obraz systemu asusa np w takiej sytuacji https://www.asus.com/pl/support/

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Problemem jest że po aktualizacji do win 10, system aktywuje się automatycznie bez klucza. Klucz od win 8 nie będzie pasował do 10. Możesz spróbować czystej instalacji win 8, ale nikt ci nie zagwarantuje że się uda. Do tego wszystkiego jest potrzebny klucz. Wszyscy którzy aktualizowali komputer do 10 będą mieli taki klucz YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Lukas 31
komentarz
komentarz

Utworzyłem nowe konto administratora , tamto wykasowałem i mam to w d.... jak sie nie sprzeda to najwyzej bede kombinował dla siebie cos z ssd, pewnie wrzuce czystą 10

Dark_Moon
komentarz
komentarz
52 minuty temu, Lukas 31 napisał:

Bez sensu, masz legalny system a nie mozesz go zainstalowac od nowa, caly microsoft

No taka maja licencję. Można być złym ale to monopolista i to trzeba zrozumieć co to jest monopol w kapitalizmie. Z tego co rozumiem, bo licencja nie jest pisana prostym językiem to można wrócić do poprzedniej wersji Windows ale Microsoft ci w tym nie pomoże, I to tylko wtedy można jeżeli się miało wersje PRO. Punkt 7

Cytuj

Prawa do korzystania ze starszych wersji. Jeśli Licencjobiorca nabył od producenta lub instalatora urządzenie, na którym zainstalowano wstępnie wersję Professional systemu Windows, wówczas taki Licencjobiorca ma prawo do korzystania z wersji systemu Windows 8.1 Pro lub Windows 7 Professional, ale tylko przez okres świadczenia przez Microsoft usług wsparcia w zakresie takiej wcześniejszej wersji systemu operacyjnego, jak określono w (aka.ms/windowslifecycle). Postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku korzystania z wcześniejszych wersji oprogramowania. Jeśli wcześniejsza wersja zawiera inne składniki, postanowienia dotyczące tych składników zawarte w umowie dostarczonej z wcześniejszą wersją oprogramowania mają zastosowanie do używania tych składników. Producent komputera, osoba ani firma instalująca oprogramowanie ani Microsoft nie mają obowiązku dostarczenia Licencjobiorcy wcześniejszych wersji oprogramowania. Wcześniejszą wersję Licencjobiorca musi uzyskać osobno, co wiąże się z odpowiednimi opłatami. W każdej chwili Licencjobiorca może zastąpić wcześniejszą wersję oryginalnie zakupioną wersją oprogramowania.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/UseTerms_Retail_Windows_10_Polish.htm

 

Chodzi o to, ze jak ktoś zainstalował Win 10 no to jakieś konsekwencje musi ponieść. Ja miałem Win 10 tylko 3 dni po użyciu aktualizacji z Win 7 i udało mi się wrócić.

Lukas 31
komentarz
komentarz

Trudno...trzeba bedzie wrzucic nowego windowsa

Lukas 31
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 25.03.2019 o 19:35, Gawel napisał:

Problemem jest że po aktualizacji do win 10, system aktywuje się automatycznie bez klucza. Klucz od win 8 nie będzie pasował do 10. Możesz spróbować czystej instalacji win 8, ale nikt ci nie zagwarantuje że się uda. Do tego wszystkiego jest potrzebny klucz. Wszyscy którzy aktualizowali komputer do 10 będą mieli taki klucz YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

No wlasnie taki klucz wyciągłem programem , pobieram teraz obraz od ms.... jak wpisze ten klucz to bedzie działał???

Gawel
komentarz
komentarz

Na pewno nie. Każdy kto aktualizował komputer do 10 będzie miał taki klucz. Potrzebujesz swojego z 8

Lukas 31
komentarz
komentarz

No niby wyciagłem oem z biosu... no i co 10 pojdzie mi z tego ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.