x-kom hosting

Maszyna wirtualna - XP bardzo wolno działa

Mjkll
utworzono
utworzono

Witam,
mam problem z maszyną wirtualną.
Pobrałem VMware Player i zainstalowałem na nim 32-bitowy system Windows XP SP3. Niestety wszystko działa na nim bardzo wolno, myszka się ścina.
Nie mam dysku CD-ROM w laptopie i nie chciał mi się zainstalować VMware Tools. Być może to jest przyczyną.
Co poradzić mogę na to? 

Caduceus
komentarz
komentarz

Witaj!
Pamiętaj że wirtualna maszyna nigdy w pełni nie dorówna zainstalowanemu na dysku systemowi. Upewnij się że przypisałeś maszynie minimum 2GB pamięci RAM. Podaj mi też model Twojego laptopa, pozdrawiam!

Mjkll
komentarz
komentarz (edytowane)

VMTools zainstalowany. W UEFI wirtualizacja sprzętowa włączona, w WMware także.

Laptop: Asus Vivobook S15 z i5-8250U, grafika MX150 i 8gb ramu.

Jakieś pomysły?

 

Edit: Menedżer zadań w XP cały czas pokazuje użycie procesora w 100%. Na hoscie jest ~7%.

Caduceus
komentarz
komentarz

Zastanawiam się czy z jakiegoś powodu Wirtualna maszyna nie korzysta przypadkiem tylko z jednego rdzenia procesora. No i upewnij się co z tym RAMem, czy przypisałeś wirtualnej maszynie 2GB. W sumie to mogłaby być też wina obrazu systemu który być może jest uszkodzony - mógłbyś spróbować uruchomić inny system na wirtualu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.