x-kom hosting

Aktywacja Windows 10 Home kluczem Windows 10 Pro

szymczokus
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie. Czy jest opcja aktywować Windows 10 Home kluczem do Windows 10 Pro? Mam już zainstalowany nieaktywny Windows 10 Home, a znalazłem nieużywany klucz do Pro w atrakcyjnej cenie. Po prostu nie chce mi się na nowo instalować Windowsa 10 Pro.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

To chyba tak jakby nalać benzyny do diesla albo odwrotnie.

Zamiast pytać spróbuj aktywować i zobaczysz.

szymczokus
komentarz
komentarz

Boję się że coś się z tym wywali jak tak zrobię i i tak nie mam tego komputera pod ręką.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Trochę mnie poniosło. Z pewnością Microsoft sobie jakoś te klucze tak porobił aby były rożne do różnych wersji systemu. Jest kapitalizm i za niektóre rzeczy trzeba płacić

Problem w Polsce polega na tym, że karta graficzna tak zapłacę, procesor tak zapłacę, pamięć oj nie chcę używanej zapłacę za nową ale system, No dlaczego mam płacić za system?

szymczokus
komentarz
komentarz

Właśnie znalazłem stronę z nowymi kluczami do Pro za 60 zł tylko nie wiem czy brać. Dlatego pytam czy to przejdzie.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

W sumie zawsze można użyć darmowego  Linuxa. No tak ale na nim mało co działa z Microsoft. No jest monopolista i co na to poradzimy.

szymczokus
komentarz
komentarz

Tylko ja będę używał tego komputera do gier a na Linux nie pograsz w dużą część gier.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Te klucze są używane. Może przejdzie może nie. Skąd ktokolwiek może wiedzieć co oni sprzedają? Kieruj się w życiu jedną zasadą. "Biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy".

Windows to 450 teraz może 470 zł.

szymczokus
komentarz
komentarz

To najwyżej będę korzystał z nieaktywowanego i zobaczymy czy nie zacznie się domagać aktywacji.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Pewnie będzie. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie wliczają do ceny komputera systemu? Przyznam się, ze jak zaczynałem przygodę z komputerami także miałem pirackiego XP. Był wtedy w zasadzie tylko XP.

Nie miałem internetu więc nie miało znaczenia czy on jet aktualizowany czy nie. Nie rozumiałem wtedy wszystkiego, cieszyłem się, że mogę sobie programować w Visual Basic 5.0.

To akurat kupiłem legalnie. Jeżeli ludzie składają sobie komputer za 5000 zł to cena systemu Win 10 to jakieś 9 do 10 %. Rozumiem, ze Polska to drogi kraj i ceny są za wysokie w stosunku do zarobków, które zarabia większość ludzi ale albo sobie zaoszczędzę na ten system albo ciągle będę miał problemy.

I nie odbieraj tego osobiście. Na tym forum jest tyle pytań o te używane klucze, że to już jest nudne. Wiem, studenci, dzieci, które nie pracują i nie maja dochodów ale chciałyby pograć. Faktycznie był taki czas w moim życiu, że nie było mnie stać na bilet na autobus ale jak nie skasowałem to były tylko problemy. I tak samo jest z systemem Windows.

szymczokus
komentarz
komentarz

No ja akurat kupiłem tańszego kompa bo za 3k. Ale raczej jak ktoś kupi kompa za np 1.5k to nie będzie chciał dać 500 zł na system.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No tak ale sam komputer to tylko elektronika. Potrzebni są jeszcze ludzie, którzy zamienią te zera i jedynki na system. Gdybym ja był takim programistą (w Microsoft to jednym z kilku tysięcy) to chciałbym aby mi zapłacono i to dobrze. Rozejrzyj się wokół siebie. Ilu ludzi znasz, którzy potrafią programować i to dobrze.

szymczokus
komentarz
komentarz

Nie znam żadnego takiego. Więc będę korzystał z nieaktywnego systemu bo wtedy nic nie kradnę. Po prostu nie mam opcji typu zmiana tapety.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ja już nie wnikam czy kradniesz czy nie ale czy to ci będzie działać więcej niż miesiąc. Nie chodziło mi o kradzież. Kupisz legalny Win 10 to pozbywasz się problemu na lata.

szymczokus
komentarz
komentarz

To jak nieaktywny nie podziała to przyoszczędzę na orginalny.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Skazani na Windows.

On'
komentarz
komentarz
3 godziny temu, szymczokus napisał:

Nie znam żadnego takiego. Więc będę korzystał z nieaktywnego systemu bo wtedy nic nie kradnę. Po prostu nie mam opcji typu zmiana tapety.

 

Za miesiąc będziesz miał dodatkowo na ekranie (w prawym dolnym rogu) znak wodny "Aktywuj system Windows".

Niby nic, ale denerwuje.

Zamiast wydawać 60zł na PRO niewiadomego pochodzenia możesz równie dobrze wydać ~10zł na HOME z Allegro.

Jakoś ta sama. I tak samo wątpliwe licencyjnie.

 

I tu pojawiają się jakieś zawiłości prawne, bo z jednej strony każdy sprzedawca posługuje się wyrokiem TSUE:

 

Cytuj

Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11). Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą powołać się na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpania prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego. Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

 

a z drugiej strony sam M$ twierdzi, że taka licencja jest nieważna.

Prawda jest taka, że 9/10 takich kluczy będzie działało bez żadnego problemu przez długie lata.

Kupisz oryginał od producenta/resellera, czy nie - to tylko kwestia moralności.

Dark_Moon
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, On' napisał:

a z drugiej strony sam M$ twierdzi, że taka licencja jest nieważna.

Niezupełnie. Następny użytkownik, który wie, że dzwonią ale nie wie w którym kościele. Microsoft zezwala sprzedawać Windows ale muszą być spełnione pewne warunki. Już tyle razy o tym pisałem, że nie będę się powtarzał.

Problem w tym, że jak kupujemy używany klucz to nie jest kwestia moralności tylko kwestia tego czy ten system przestał być używany przez poprzedniego właściciela. Sprzedać możemy i to nawet Microsoft dopuszcza w swoich licencjach ale przecież w tym całym wyroku trybunału nie ma czegoś takiego, że możesz sprzedać i nadal mieć i używać ten program a z tym właśnie sprzedający te klucze mają problem.  Wyrok jest skomplikowany, bo to prawniczy bełkot ale jedno jest pewne. Sprzedajesz to nie możesz już używać tymczasem jaką masz gwarancję, że sprzedający nie udostępnia klucza do systemu, który jest nadal zainstalowany na czyimś komputerze? Gdyby to było legalne to mielibyśmy jeden klucz na 10 milionów Windows. W takim razie po co by było kupować klucz za 30 zł. Byłby tylko jeden i wszyscy by go znali.

Wyobraź sobie, że kupujesz od kogoś samochód i właściciel mówi ci no dobra sprzedam ci go 10 razy taniej ale ja go też będę używać. W razie problemów, pomogę ci go zarejestrować telefonicznie.

Więc przestańcie się już powoływać na wyroki trybunału UE, bo one dotyczą tylko tego czy można sprzedać czy nie. Nie zezwalają używania jednego klucza na milionach komputerów..

Jeżeli chodzi wyrok na który się powołujesz

Cytuj

 Jak wynika z pkt 70 niniejszego wyroku, nabywca początkowy materialnej lub niematerialnej kopii programu komputerowego, w przypadku której przysługujące podmiotowi praw autorskich prawo do rozpowszechniania zostało wyczerpane zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy 2009/24, dokonując jej odsprzedaży winien, aby uniknąć naruszenia przysługującego temu podmiotowi praw autorskich wyłącznego prawa do zwielokrotniania, o którym mowa w art. 4 ust. 1 lit. a) dyrektywy 2009/24, dezaktywować w momencie odsprzedaży kopię pobraną na jego komputer.

http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?docid=124564&doclang=PL

 

On'
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Jeżeli chodzi wyrok na który się powołujesz

Nie ja:

12 godzin temu, On' napisał:

bo z jednej strony każdy sprzedawca posługuje się wyrokiem TSUE:

 

 

9 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Microsoft zezwala sprzedawać Windows ale muszą być spełnione pewne warunki.

Jeśli jest tak jak mówisz, to polska infolinia Microsoft o tym nie wie. Po usłyszeniu tego komunikatu nie wchodziłem w dalszą polemikę.

 

Ja rozumiem o czym mówisz, zdaję sobie sprawę z tego, że niezależnie od ceny zakupu, kupowanie licencji z drugiej ręki jest ryzykowne.

Nadal uważam, że kupowanie produktu po cenie ~50x niższej niż oficjalna każe zakładać, że coś z produktem może być "nie tak", a więc kupowanie z tą wiedzą jest wątpliwe moralnie.

 

Ale nie dajmy się zwariować, jako konsumenci jesteśmy zmuszeni ufać temu, że opis sprzedawcy jest zgodny z prawdą. Nie mamy narzędzi do tego, aby zweryfikować czy ktoś nieuczciwie sprzedał jeden produkt wielu osobom. Ale jeśli to nastąpiło, mamy narzędzia do tego, aby dochodzić zwrotu, bo w tym momencie, to my jako konsumenci jesteśmy pokrzywdzeni.

Posłużę się  analogią z zakupami w sklepie mięsnym - kupując steka musisz wierzyć sprzedawcy, że krowa z której jest zrobiony była zdrowa, żywa i z legalnej ubojni (modny ostatnio temat). Jeśli tak nie było, to nie jest to Twoja wina i to Ty zostałeś oszukany.

 

PS.

10 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Następny użytkownik, który wie, że dzwonią ale nie wie w którym kościele. Microsoft zezwala sprzedawać Windows ale muszą być spełnione pewne warunki. Już tyle razy o tym pisałem, że nie będę się powtarzał.

Hej, nie jesteśmy na forum elektrody... :huh:

Dark_Moon
komentarz
komentarz
8 minut temu, On' napisał:

Jeśli jest tak jak mówisz, to polska infolinia Microsoft o tym nie wie. Po usłyszeniu tego komunikatu nie wchodziłem w dalszą polemikę.

Daj spokój i przeczytaj licencję. Wszystko jedno 7, 8.1 czy Win 10.

Cytuj

b. Samodzielne oprogramowanie. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie jako samodzielne oprogramowanie (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania nabytego jako samodzielne oprogramowanie), może przenieść to oprogramowanie na inne urządzenie należące do Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowe urządzenie Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między urządzeniami.

To jest punkt 4b. Ja już nie mam siły w kółko o tym pisać.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/UseTerms_Retail_Windows_10_Polish.htm

Punkt a także informuje, ze możesz sprzedać ale na innych zasadach. Po co pytać o to w Microsoft, kiedy to legalne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.