x-kom hosting

O/C pamięci GoodRam 400 Mhz

Ghost991
utworzono
utworzono

Otóż od kilku dni zajmuje się O/C. Mam pytanie odnośne podkręcenie pamięci RAM. Posiadam DDR1 3 kości GoodRam-ów 400 Mhz (pracują na 333 MHz). W programie CPU-Z częstotliwość taktowania pamięci to 164.4 MHz.

Na timingach

CL 3

tRCD 3

tRP 3

tRAS 7

Po delikatnym O/C pamięci i podniesienie napięcia o 0.1V pamięć pracuje z częstotliwością 192,1 MHz

Na timingach

CL 2,5

tRCD 3

tRP 3

tRAS 7

Czy to szczyt tej pamięci?? Pamięć po O/C pracuje stabilnie

tomx1528
komentarz
komentarz

póki pracuje stabilnie jest dobrze !! Myślę że możesz spróbować jeszcze więcej wyciągnąć ale jak zacznie tracić stabilność to cofnij

Ghost991
komentarz
komentarz

Ok spróbuje tylko jaki ustawić dzielnik K8 obecnie mam na auto i wydaje mi się, że nie jest to dobrze

Alfa193
komentarz
komentarz

no ja mam Goodram tez DDR1 takie jak ty i ja je mam na 250 ale to jej kres

WolfiK
komentarz
komentarz

Również posiadam Goodramy GR400D64L3 w dwóch kościach 512 i aby wszystko chodziło stabilnie i przeszło wszelkie testy na stabilność (goldmem. sp2004) max. wartość to 440 mhz. Więcej nie da się z nich raczej wycisnąć przy stabilnej pracy.

Ghost991
komentarz
komentarz

Wolfik mógłbym Cię prosić o timingi , napięcie i mnożnik na jakich pamięć ta dochodzi do 440 MHz. Byłbym bardzo wdzięczny. Ja nie mogę przekroczyć wartości 400 MHz. Z góry dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.