x-kom hosting

Powiększenie rozmiaru partycji C

Artek89
utworzono
utworzono

Witam mam pewien problem że zaczęło mi brakować miejsca na partycji C na programy i gry które chce zainstalować ,a ze względu że na drugiej partycji mam bardzo dużo niewykorzystanego miejsca to chce zabrać trochę Gb z partycji D i dodać je do partycji C. Od razu mówię że mam tylko jeden dysk 1 TB i nie chce zbytnio instalować rzeczy na D dlatego wolę powiększyć rozmiar partycji C i bez utraty danych jakie trzymam na obydwu partycjach.

 

Proszę was o pomoc.

Caduceus
komentarz
komentarz

Wejdź w zarządzanie komputerem a następnie zarządzanie dyskami. Pomniejsz wolumen D: o ile chcesz a następnie powiększ wolumen C: 
A i pamiętaj że jeśli nie chcesz utracić danych z dysku D: to nie pomniejszaj go tak, żeby nie starczyło mu miejsca na obecnie zapisane na nim pliki, po prostu nie zmniejsz mu poniżej ilości danych które już są na nim zajęte. 
Pozdrawiam!

Artek89
komentarz
komentarz

A nie będzie sprawiać problemów systemowy program zarządzania dyskami.

Caduceus
komentarz
komentarz

W sumie fakt, są też programy do partycjonowania dysków.
Osobiście polecam do tego EaseUS Partition Master.

Artek89
komentarz
komentarz

Sprawdziłem ten program udało mnie się jakość odciąć z partycji D kilka GB ale potem nie wiedziałem jak je dodać do partycji C, a poradnika do aktualnej wersji tego programu nie ma tylko do starszych wersji .

Caduceus
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Artek89 napisał:

Sprawdziłem ten program udało mnie się jakość odciąć z partycji D kilka GB ale potem nie wiedziałem jak je dodać do partycji C, a poradnika do aktualnej wersji tego programu nie ma tylko do starszych wersji .

Wybierasz sobie partycję C - następnie Resize i powiększasz o ilość wolnego miejsca.

Artek89
komentarz
komentarz

Może ty zrobił byś jakiś szczegółowy poradnik albo filmik na youtube pewnie też by się przydał abym czegoś nie zwalił bo musiałem wszystko na nowo kopiować i instalować i nie chce coś zwalić aby później zaczynać od nowa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.