x-kom hosting

Samsung C1810 - problem z wydrukiem

borowa1212
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim, 

Mam problem z wydrukiem na laserze samsunga 1810. Po wymianie tonerów na zakupione zamienniki z aukcji toner-do-samsung-c504-clp-415-clx-4195-sl-c1810 na znanym i coraz droższym portalu zakupowym coś podziało się źle i nie wiem o co chodzi. Oczywiście do sprzedającego napiszę, jednak nim to zrobię, żeby się nie zbłaźnić, chciałem zasięgnąć waszej opinii i fachowej pomocy odnośnie przyczyny zaistniałej "awarii".

Na załączonym PIT-cie :) po stronie prawej zobaczycie, jakby cień zamiast wydruku, czy to wina tonerów, czy też z samą drukarką się coś dzieje?

Spraw jest o tyle ciekawa, że przed wymianą tonerów czegoś takiego nie widziałem. To samo ma miejsce przy wydruku mono.

Liczę na Waszą pomoc. 

 

Pozdrawiam

20190310_202511_2.thumb.jpg.052303324af185596772128762229313.jpg

 

Caduceus
komentarz
komentarz

Druk ma wyblakłe miejsca tylko po prawej stronie? Może ta część tonera jest fabrycznie wadliwa, ewentualnie może być źle zamontowany. Polecam go wymontować i przymocować na nowo by upewnić się że to nie to. Jeśli wymiana tonera nic nie da, tak jak pan mówi do sprzedawcy z reklamacją, ale jeżeli nawet to nic nie da to szukałbym winy w wałku grzewczym, możliwe że druk nie jest w tym miejscu wystarczająco utrwalany i czasami się zmazuje.
Pozdrawiam.

borowa1212
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję bardzo za potwierdzenie moich przypuszczeń.

Najpierw sprawdzę czy coś poszło nie tak z montażem, później napiszę do sprzedawcy.

Pozdrawiam

 

P.S. 

O jakich pieniądzach musiał bym myśleć, gdybym decydował się na wymianę wałka grzewczego? Jest to operacja opłacalna, czy lepiej wymienić drukarkę?

 

Caduceus
komentarz
komentarz

Prawdę mówiąc nigdy nie miałem okazji dokonywać takiej wymiany. Cena wymiany wałka waha się zależnie od drukarki około 150-350 złotych. Nie wiem jednak jak wyjdzie koszt wymiany i zależy to także od serwisu w którym dokona pan wymiany. Niech wpierw zapyta pan w serwisie o uprzednią wycenę takiej wymiany i jeśli wyniesie więcej niż 1/3 kosztów nowej drukarki to nie opłaca się raczej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.