x-kom hosting

Upgrade 8.1 na 10

MagmaCream7821
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie, ponieważ robiłem reinstal systemu Windows 8.1 i wyświetliło mi sie, że mój system nie został aktywowany ale wcześniej przed reinstalem był aktywowany przez klucz produktu (System mam zakupiony). Reinstal robiłem, ponieważ chciałem aby zainstalować Windows 10 na czysty komputerze ale nie mogę tego zrobić, ponieważ System Windows nie jest aktywowany. Jeżeli można coś z tym zrobić to proszę o szybką odpowiedz.

 

Windows 10 mam zakupionego ale przerzuciłem go na pendrive bo płytka mi się  zgupiła :( .

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ale konkretnie to co? Próbowałeś aktywować i się nie udało?

MagmaCream7821
komentarz
komentarz

 

1 minutę temu, Dark_Moon napisał:

Ale konkretnie to co? Próbowałeś aktywować i się nie udało?

Mam Win 8.1 robiłem reinstal i chciałem mu zrobić upgrade do Win 10 ale mój system nie jest aktywowany po reinstalu ale przedtem był aktywowany za pomocą klucza który zakupiłem w raz z systemem. Gdy chcę go aktywować to przez ten klucz to pisze, że został wykorzystany, a nie chciałbym tracić pieniędzy na nowy klucz. I jakbym chciał robić teraz upgrade do Win 10 to by mój system Win 8.1 musiał by być aktywowany? (Niewiem czy zrozumiesz o co mi chodzi)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Rozumiem. Ale w jaki sposób kupiłeś Win 8.1. Razem z płytą DVD i kluczem?

MagmaCream7821
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dark_Moon napisał:

Rozumiem. Ale w jaki sposób kupiłeś Win 8.1. Razem z płytą DVD i kluczem?

Tak razem z płytą DVD i kluczem.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to jeżeli masz płytkę z kluczem to system jest legalny. Jeżeli nie potrafisz go aktywować automatycznie przez internet to możesz zadzwonić do Microsoft i poprosić o aktywację.

Tam jest podany numer przy aktywacji

MagmaCream7821
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Dark_Moon napisał:

No to jeżeli masz płytkę z kluczem to system jest legalny. Jeżeli nie potrafisz go aktywować automatycznie przez internet to możesz zadzwonić do Microsoft i poprosić o aktywację.

Tam jest podany numer przy aktywacji

Tylko mi się wyświetla, że klucz został wykorzystany, przez internet też próbowałem, dzwoniłem do Microsoft i mówili mi, że mam kupić nowy klucz, a nie chciałbym tracić pieniędzy na nowy klucz.

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli kupiłeś płytę w sklepie i masz oryginalną etykietę certyfikatu to ci źle powiedzieli. Wg licencji Microsoft dla Win 8.1 nie ma czegoś takiego jak wykorzystany klucz, ponieważ wg licencji system można przenieść także na inny komputer. Link do znalezienia licencji dla odpowiedniego systemu

https://www.microsoft.com/pl-pl/useterms

Tam jest także dostępna aktywacja przez telefon i odzywa się automat

Warunkiem jest, żeby system był tylko na jednym komputerze. Jeżeli kupiłeś płytę od kogoś to możliwe, ze oboje używacie tego systemu razem, stąd kłopoty.

  • Super 1
MagmaCream7821
komentarz
komentarz (edytowane)

A jeszcze takie pytanie, a mogę zainstalować Windows 10 bez aktywowanego systemu?

 

 

Edytowane przez MagmaCream7821
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Spróbuj wpisać klucz z Win 8.1, podobno tak jeszcze można.

MagmaCream7821
komentarz
komentarz
55 minut temu, Dark_Moon napisał:

Spróbuj wpisać klucz z Win 8.1, podobno tak jeszcze można.

Ale, że mam wpisac do win 10 klucz z win 8.1?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.