x-kom hosting

Fedora Core 6 x64

minaq
utworzono
utworzono

Hej,

czy komuś udało się zainstalować bezproblemowo FC6Zod (64bit) na konfiguracji podobnej do mojej?

Google mówi, że jest przy tym caaała masa problemów... i przekonałem się na własnej skórze. Trzeba było się nieźle nakombinować, żeby wystartować instalację. Nie dochodził początkowo do etapu anacondy. Gdy to ominąłem, okazało się, że nie wykrywa HDD (SATA2)... Musiałem przerobić to tak, żeby widział go jako SATA (2x mniejszy transfer :evil: ), zmienić slot taśmy dysku (inny IRQ), DŻIZYS! :572:

Na dodatek, gdy udało się jakoś wystartować instalację i zainstalować FC6, po ponownym uruchomieniu przywitała mnie cała masa bliżej niezidentyfikowanych błędów, brak możliwości wystartowania interfejsu graficznego (X-ów) i w końcu zawiecha kompa. Nawet pod runlevel 3 nie mogę zrobić update'u, bo FC6 nie rozpoznaje ethernetu Realtek'a! To jakiś obłęd. Niby nowy system pod architekturę 64... po co brać się za FC7, gdy FC6 jest na etapie :562: ? Instalowałem różnie, z wszystkimi możliwymi opcjami i totalnie okrojoną - efekt podobny...

Tak czy owak - moje pytanie jest takie: czy ktoś z Was instalował FC6x64 (na jakiej konfiguracji - procek AMD czy Intel, jaki GPU, HDD, itp...) i czy może się pochwalić działającym (czyt. sprawnym) FC6x64?

Pozdro

olej3232
komentarz
komentarz

Instalowałem FC6 64Zod na swoim kompie! Z tym że tymczasowo dysk mam ATA100 podpięty przejściówką na SATA miałem problem z Grubem! Nie mogłem go skonfigurować ale winna była nie Fedora tylko BIOS! Po upgrade BIOS-u wszystko śmiga jak się należy!

Przy FC6 problemem są sterowniki do ATI, w prawdzie mam Geforce ale u znajomego walczę z instalacją i nie mogę nic wywalczyć!

minaq
komentarz
komentarz

Miales problemy tylko z HDD?

Ja uporalem sie z tym wszystkim o czym pisalem wczesniej, ale byl przy tym ogrom zabawy... sciaganie sterownikow, podmienianie jadra, itp.

Jesli chodzi o ATI, to o ile pamietam przy FC5 nie bylo zbyt duzego problemu. Grafika dzialala bez konkretnego sterownika, a oprogramowanie ze strony producenta zalatwilo sprawe (konfigurowalo xorg.conf...)

olej3232
komentarz
komentarz
Miales problemy tylko z HDD?

Tak u siebie miałem problemy tylko z HDD (nie pisze tutaj o problemach z Java cz Flash-em ponieważ to była wina mojej niewiedzy, na szczęście szybko się uczę)! Nie wiem dokładnie o co chodziło (jak na razie moja

wiedza na temat Linuksa jest bardzo ograniczona) po instalacji czarny ekran z napisem

grub>

ciągłem opisy instalacji i konfiguracji, mimo to nie mogłem sobie poradzić! Po upgrade BIOS-u grub się poprawnie zainstalował i nie wymagał żadnej konfiguracji!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.