x-kom hosting

[Rozwiązany]Asus HD 3650 512MB/128Bit AGP - PROBLEM.!

mrpavilio
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z nową kartą graficzną ( jak w temacie ), otóż po zainstalowaniu karty w komputerze, instalacji sterowników dołączonych do karty na płycie, gdy włączam jakąkolwiek grę na obrazie występują artefakty ( zniekształcone litery, pasy poziome i pionowe, zwielokrotnienie przedmiotów ) nie zwiększałem taktowań karty ( Standard: 725 dla GPU i 1000Mhz dla pamięci ) jedynie obniżałem je dla sprawdzenia ale nic to nie pomogło. Nie wiem czy mam zwrócic kartę, zmienic ja na inny model czy może problem tkwi tutaj po stronie sterowników lub innego podzespołu mojego komputera.Bardzo proszę o pomoc innych użytkowników i z góry dzięki, poniżej podaję skróconą specyfikację mojego zestawu:Procesor: AMD Athlon 2400+Płyta Główna: Gigabyte 7VT600 - RZPamięc RAM: 768MB

Odpowiedz

Znalazłem rozwiązanie tego problemu, napewno nie jednej osobie się to przyda więc zamieszczam, otóż problem tkwi nie w karcie lecz w wersji sterownika, dołączony do karty sterownik na płytce jest w wersji 8.452, jakakolwiek próba zainstalowania nawet nowszego sterownika a szukałem już wszędzie gdzie się dało dobrej wersji ( np 8.476 ze strony ASUSA ) skończy się niepowodzeniem ponieważ instalator obsługuje tylko karty z serii EAH3650 ( czyli na złącze PCI-Express ) i wyskoczy nam błąd o nierozpoznanej wersji GPU - natomiast jeśli posiadamy kartę w wersji na AGP czyli o oznaczeniu AH3650 to jedynym sposobem na poprawne działanie tej karty na Windows XP jest odinstalowanie starych sterowników i pobranie tych:

ATI Catalyst 8.476 Windows XP

Opis instalacji:

1.Rozpakowujemy archiwum WinRARem.

2.Wchodzimy do Menadżera Urządzeń i klikamy na kartę graficzą PPM i wybieramy właściwości.

3.Wybieramy zakładkę Sterownik i klikamy na Aktualizuj Sterownik.

4.Wybieramy manualną ścieżkę instalacji sterownika.

5.Z rozpakowanego folderu z pobranym sterownikiem wchodzimy do folderu XP_INF ( ati8476_winxp32\ati8476_winxp32\Driver\XP_INF ) i wybieramy plik CX_62444.

6.Pokaże się nam lista obsługiwanych kart graficznych przez tą wersję sterownika, z listy wybieramy model EAH3650 i instalujemy.

7. Po zakończonej instalacji możemy cieszyć się pełnymi możliwościami naszego Radeonka. :D

Pozdrawiam

mrpavilio

  • 1 miesiąc później...

kichal
komentarz
komentarz

Prosze o wstawienie inneo linka bo ten nie dziala sciaa sie do 35% I wywala blad ): Prosil bym na GG 3801291

  • 2 miesiące później...
rafklo
komentarz
komentarz

Mi wszystko soper działa z tego linka . Dziękuje za tego linka , można powiedzieć , że uratował mi skórę ;p

Mam jeszcze pytanie co do tej karty . Czy mozna pod ten sterwonik najnowszego catalyst'a ? chcę trochę wzmoznić tą kartę .

proszę o kontakt gg:892329

toomkoo
komentarz
komentarz

Serdecznie witam,kupiłem kartę grafiki Asus ah 3650,po zainstalowaniu z płytki miałem podobne efekty jak tu kolega pisze,dwie noce przesiedziałem i nic dopuki na was nie wpadłem,wielkie dzięki i szacunek,POZDRAWIAM. :)

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
NomaD12
komentarz
komentarz

Również potrzebuje nowszej wersji tych sterów czy mógłby mi ktoś pomóc moje gg:1577222

  • 2 tygodnie później...
mrpavilio
komentarz
komentarz

Przydało by się małe piwko za to, lub chociaż jakiś punkcik od tych co ten sposób pomógł :P:):D

//a warnik by się przydał? w każdym razie go otrzymujesz

//sniper45

Link działa w 100%, więc ewentualne problemy z pobieraniem leżą tylko i wyłącznie po stronie użytkownika. Wiem bo dziś pobierałem 6 razy u siebie i u znajomych, wszystko bezproblemowo. Z tego co mi wiadomo, nie ma nowszej wersji tego sterownika. :)

  • 1 miesiąc później...
norbertfly16
komentarz
komentarz

witam

prosze o pomoc a miedzy innymi taka ze dochodze do punktu i wogule nie widzi mi system tych sterownikow , co musze zrobic by to zminic

  • 3 tygodnie później...
perez_1991
komentarz
komentarz

ale... Jeśli ma się na AGP to trzeba wybrać AH czy EAH? Bo ja już sam nie wiem. Też miałem problem, że przy pkt 5 nie widziało mi tego pliku. Wiadomo coś na ten temat czemu tak się dzieje??

michwil
komentarz
komentarz

A mi nie działa jest tak jakbym zainstalował z dołączonej płytki ze sterownikami.Co robic ?

  • 2 miesiące później...
wicek1989
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, prosze o pomoc z tym sterownikiem ponieważ mam taki problem że nie widzi mi tego pliku CX_62444 i nic nie wyskakuje :blink: jak to zainstalować?? Naprawde ta karta mi tyle nerwów zjadła że głowa mała.

Update

Ok juz sobie poradziłem.

Edytowane przez wicek123
  • 1 miesiąc później...
dombee
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla mniej zorientowanych uzupełniony opis mrpavilio, trochę zmieniony (wg tego, jak to przebiegło u mnie):

jeśli posiadamy kartę w wersji na AGP czyli o oznaczeniu AH3650 to jedynym sposobem na poprawne działanie tej karty na Windows XP jest odinstalowanie starych sterowników i pobranie tych:

ATI Catalyst 8.476 Windows XP

Opis instalacji:

1.Rozpakowujemy archiwum WinRARem.

2.Wchodzimy do Menadżera Urządzeń i klikamy na kartę graficzą PPM i wybieramy właściwości.

>>> w Menadżerze Urządzeń po deinstalacji starych sterowników może pojawic się po prostu zakładka "Nieznane urządzenie" lub "Kontroler wideo" z dwoma pozycjami: Urządzenie PCI i Kontroler VGA. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Kontroler VGA i... (pkt. 3)

3.Wybieramy zakładkę Sterownik i klikamy na Aktualizuj Sterownik.

4.Wybieramy manualną ścieżkę instalacji sterownika.

>>> czyli po pojawieniu się Kreatora instalacji wybieramy opcje "Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji" > w opcjach wyszukiwania opcja "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania" > Wybierz producenta sprzętu: wybieramy ATI i z listy kart graficznych: EAH3650 i zaznaczamy opcję "z dysku" i w oknie eksploratora wchodzimy do... (patrz pkt. 5)

5.Z rozpakowanego folderu z pobranym sterownikiem wchodzimy do folderu XP_INF ( ati8476_winxp32\ati8476_winxp32\Driver\XP_INF ) i wybieramy plik CX_62444

>>> rozpoczynamy instalację.

Po powyższej operacji w moim przypadku niezbędne były:

6. Instalacja sterowników monitora.

7. Aktualizacja DirectX do najnowszej wersji 9.x - pomimo posiadania wcześniej któregoś DX9.x wystąpił problem z monitorem: wzdłuż prawej krawędzi drgał pasek ekranu szer. 4-5 cm, szczególnie w dolnym prawym narożniku. Po instalce najnowszej wersji DX9.x problem zniknął.

Dodatkowo ręcznie możemy zainstalowac sobie Catalyst, HDAudio i WDB klikając po prostu "setup.exe" w każdym z tych katalogów w ściągniętym pakiecie, z którego instalowaliśmy sterownik grafiki (odpowiednio są cto katalogi: CCC, HDAudioDrv, WDB_ALL).

Pozdrawiam

dombee

PS. Prawdziwa bolączka: po pierwszej instalacji oryginalnych sterowników z płyty dołączonej do karty AH3650 zniknął mi z monitora kolor czerwony i tak jest do teraz, pomimo instalacji prawidłowego sterownika ! Ktoś się z tym spotkał ? Dodam, że to na 200% nie jest kwestia złamanego/zagiętego kabla monitor-komputer czy któregoś z pinów we wtyczce. Komp przy zmianie karty graficznej nie był ruszany, kable też nie, wtyczki (piny i gniazda) obadałem kilkukrotnie, poza tym po pierwszej instalce karty czerwony kolor był, znikł dopiero po 2-gim lub 3-cim uruchomieniu kompa.

-----------------

Edit: Problem braku czerwonego koloru rozwiązał się sam już na drugi dzień. Monitor po włączeniu zaczął świecić na czarno-szaro. Jednym słowem po 2 tygodniach użytkowania karta padła. Karta jest w serwisie na reklamacji a ja jadę zastępczo na starej dobrej nVidii. Czyżby to moja pierwsza i ostatnia przygoda z ATI ? ;)

Edytowane przez dombee
  • 8 miesięcy później...
booba
komentarz
komentarz (edytowane)

witam, chciałbym odświeżyć temat, a mianowicie czy posiada ktoś działającego linka do tych sterowników? z góry dziękuje

edit: lol 2h temu pokazywało że jeden plik nie istnieje, a drugi odnośnik wyświetlał jakiś błąd jak by stronka nie istniała :\

Edytowane przez booba
Lipton
komentarz
komentarz

Przecież działają :)

  • 2 tygodnie później...
hold95
komentarz
komentarz

Bardzo bym prosił, aby ktoś wstawił te sterowniki na np. megaupland. Ponieważ nie mam zmiennego IP i nie mogę ściągać z RS a ten 1 link to wo-gule mi nie działa.
Z góry Dziękuje.

prime11
komentarz
komentarz

Mam pytanie jak juz wybiore ten model to mam dac "dalej " czy "z dysku" jak dam dalej zaczyna instaloac i wyskakuje blad przy kazdym pliku dll ze nie da sie skopiowac pewnie cos zle robie ,bylbym wdzięczny za pomoc.

  • 4 miesiące później...
amciak
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

Chciałabym odnowić temat. Próbowałam szukać rozwiązania do Windows7, ale nie udało mi się. Czy ktoś wie, jak zainstalować tę kartę pod Win7 Professional 32?

Dzięki!

Edytowane przez amciak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.