x-kom hosting

Ubezpieczenia laptopa - dyskusja otwarta

Nevras
utworzono
utworzono

Hej wszystkim,

 

Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie poruszam "temat rzekę", jednocześnie pasujący nie tylko do działu "Laptopy (...)", jednak nie znalazłem na forum nic w miarę aktualnego, a sieć (jak to sieć) jest zalana komentarzami na plus i minus. Komentarze i opinie w internecie są przeróżne - od chwalących, po nękających czas reakcji z przypadkami otrzymania sprzętu zastępczego z gołymi zdjęciami poprzedniego właściciela. Biorę poprawkę na złośliwe wypowiedzi, fałszywe itp. ale nie ma nic lepszego jak wypowiedzi użytkowników. ForumPC wydaje mi się być jednym z bardziej rzetelnych źródeł informacji, stąd zwracam się do was - opisujcie przypadki swoje, jak i znajomych. Ewentualnie uwagi i ostrzeżenie, jeżeli znaleźliście jakieś luki itp.

 

W moim przypadku, przymierzam się do zakupu laptopa. Na celowniku mam Komputronik i x-kom.

  • Pierwszy niestety nie spisał się, gdy próbowałem reklamować chłodzenie H150i z niedziałającą pompką (wadliwa, zdarza się). Serwis wewnętrzny nie stwierdził wad, oddali ten sam egzemplarz rozkładając ręce. Całe szczęście Corsair ma mega pozytywną obsługę klienta i poprzez wysyłkę do centrali do Holandii otrzymałem pozytywne rozpatrzenie ze zwrotem nowiutkiej sztuki.
  • x-kom spisał się świetnie przy zakupie 27" AOC IPS 144Hz oraz laptopa dla mamy (dwa niezależne zakupy z odstępem prawie roku). W monitorze stwierdziłem blackbleeding, a w laptopie martwy pixel - wymiana była bez dodatkowych pytań, praktycznie od ręki (jeden telefon, informacja o gotowym towarze).

I tutaj internet posiada opinie przeważnie w odwrotną stronę - przewaga doświadczeń osób wypowiadających się miało odwrotnie z wymienionymi sieciami.

 

Wracając do samych ubezpieczeń - WARTO? Przykładowo, taki x-kom (akurat dzisiaj byłem w galerii przy innej okazji, gdzie był tylko ich oddział) - przy laptopie wartości 5000zł mamy szereg opcji, przykładowo:

  • Awaria 12 miesięcy 499zł
  • Przypadkowe uszkodzenie + kradzież 24 miesiące 699zł
  • Awaria + uszkodzenie + kradzież : A12+PUK36 949zł // A24 + PK48 1 149zł

Ceny niektórych ubezpieczeń są wciąż niższe, niż przykładowo wymiana płyty głównej na własny koszt. Ale czy nie będą się wykręcać od rozpatrzenia uszkodzenia czy kradzieży. Albo będzie się to ciągnęło przez miesiące...

 

Czy te wszystkie moje obawy są słuszne?

 

 

lukasin
komentarz
komentarz

Nie warto. Zawsze robią pod górkę i nie znam nikogo kto był zadowolony z tych ubezpieczeń.

anioł2009
komentarz
komentarz

W xkom nie warto ( info z 1 ręki )... W agd rtv euro nie miałem problemu 4 lata temu, jak jest teraz nie wiem. komputronik pewnie ten sam szit co w xkom.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.