x-kom hosting

Pomoc w wyborze drukarki.

Ormo01
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowej drukarki. Chciałbym kupić drukarkę kolorową do użytku domowego. Mój budżet took 1000 zł. Nie wiem czy wybrać drukarkę atramentowa czy laserową. Do tej pory wszystkie atramentowki, które miałem zasychaly, ponieważ używałem ich raz na kilka miesięcy. Dlatego też chciałem kupić kolorową laserowke, jednak po dzisiejszej rozmowie z pracownikiem w sklepie dowiedziałem się, że z laserowka też nie jest tak różowo, ponieważ czerpie ona dużo prądu i podobno nie można napełnić tonerów, a nowe kosztują po 300 zł.  W związku z tym proszę o poradę, jaką najlepszą drukarkę wybrać. Drukuję kilka stron co 2 - 3 miesiące, więc bardzo rzadko i mało, ale chciałbym kupić urządzenie niezawodne, które będzie gotowe do pracy i nie okaże się nagle, że tusz zasechl, lub wydarzyło się coś innego. 

DrTusz.pl
komentarz
komentarz

Cześć @Ormo01! Zgadzam się z pracownikiem sklepu. Kolorowe laserówki to sprzęt dla osób, które naprawdę dużo drukują, bo porządna drukarka kosztuje ok 1300zł, a eksploatacja nawet na zamiennikach jest dosyć droga. 

Moim zdaniem, skoro tak mało drukujesz, zastanów się, czy kolorowy druk jest Ci naprawdę potrzebny. W takich przypadkach jak Twój, świetnie poradzi sobie monochromatyczna laserówka: Brother HL-1110 E, Brother DCP-1610 WE lub naprawdę wypasiony Brother DCP-L2532 DW. 

Jednak jeśli bardzo potrzebujesz kolorowego druku, możesz pomyśleć o drukarce z automatycznym systemem czyszczenia. Jednak wtedy drukarka musi być na stałe podłączona do prądu. Nie jest to też 100% gwarancja, że nic tam nie zaschnie. Najlepszym wyjściem jest po prostu drukowanie nawet jednej strony raz w tygodniu. Automatyczny system czyszczenia posiada między innymi ta drukarka: 
Brother DCP-J105. Ceny sprzętów i zamienników sprawdzisz na mojej stronie. Pozdrawiam- DrTusz.pl

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja ze swojej strony mogę polecić HP LaserJet Pro 200 Color MFP M251n  https://www.ceneo.pl/19472427#tab=click_scroll

Do takich zastosowań jak znalazł. Mi już kilka lat służy a też drukuję bardzo mało. Do tego używałem zamienników TFO (koszt czarnego ok 60 zł) i nie zauważyłem różnicy w wydruku. Minusem jest jej wielkość i waga

 

Ormo01
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedzi. Zapomniałem dopisać, że zależy mi na skanerze i Wi-Fi, czyli w grę wchodzi raczej urządzenie wielofunkcyjne. Kolor mimo wszystko się przyda, dlatego raczej sklanialbym się do zakupu drukarki laserowej kolorowej. Wypatrzylem taki model DCP-L3510CDWY. Czy jest to sprzęt warty zakupu? Czy może jednak szukac czegoś tańszego. Jak wygląda sprawa z kosztami eksploatacji? Wyczytałem też, że do tej drukarki trzeba kupować osobno tonery i osobno bębny. Czy w miom przypadku ma to sens? Czy lepiej kupić coś prostszego że zintegrowanym system?

Ormo01
komentarz
komentarz

Zastanawiam się nad dwoma modelami.

BROTHER DCP-L3550CDW i HP Color LaserJet Pro MFP M280nw

Jakie są różnice między tymi drukarkami?? Z tego co wyczytałem HP może drukować na wielu nośnikach, w tym folii, Brother tylko na papierze. Brother niby ma większą rozdzielczość druku, jednak do końca nie jestem pewien bo każda strona podaje coś innego.

Która jest lepsza?? Która najlepiej sprawdzi się w domu?? Którą wybrać ?? Pomóżcie, bo już głupieję :rotfl:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.