x-kom hosting

Problem z zapisywaniem w photoshop

danieeLS
utworzono
utworzono

Witam problem polega w tym ze jak z edytuje zdjecie w photoshop (dodam cos z paczki ( filtry,effekty i tp.)) to potem nie mam zapisania pliku (zdjecia) w formacie png/jpg tylko jakies inne np. jak PSD, PDF i jakies tam jeszcze... I zebym potem po edycji* dodal to zdjecie gdzie kolwiek musze napoczatku psd zmienic na jpg/png i potem sprobowac dodac gdzie kolwiek - YouTube, Steam i tp., nie moge bo pisze ze plik ( zdjecie ) jest za duzy ( tak duzy ze nawet konwersacja na mniejszy nic nie daje, a zazwyczaj zabiera ponad polowe* pojemnosci ).

Poradzi ktos co moge zrobic zebym mial JPG/PNG... ??? 

Dziekuje, Pozdrawiam !

SebaSek
komentarz
komentarz

Nie jestem pewny o co Ci chodzi... Ale zarzuce tak na wszelki wypadek podstawy... Po edycji obrazek spłaszczony? Jeśli nie to zapisuje Ci warstwy osobno.

danieeLS
komentarz
komentarz
Godzinę temu, SebaSek napisał:

Nie jestem pewny o co Ci chodzi... Ale zarzuce tak na wszelki wypadek podstawy... Po edycji obrazek spłaszczony? Jeśli nie to zapisuje Ci warstwy osobno.

Chodzi mi o to ze jesli poprostu dam obrazek do photoshopa i na nim cos narysuje i go potem zapisze mam wybor i przedewszystkim JPG/PNG, a jesli dodam juz napis, jakies effekty  z paczki to juz przy zapisywaniu mam tylko PSD i tp a nie mam JPG/PNG i przez to mam zbyt duza wage obrazky i nigdzie go nie moge wstawic.

SebaSek
komentarz
komentarz

Wybierasz w opcjach "Warstwy > spłaszcz obraz". Wtedy na pewno zmniejszysz "wagę" obrazka. Zapisanie w .jpg też nie powinno być problemem... ale wtedy nie będziesz mógł już edytować obrazka.

danieeLS
komentarz
komentarz

Dzieki !!!, tylko chcialbym cie jeszcze zapytac: co lepiej wybierac jpg czy png zalezy mi tylko na wadze zdjecia.

SebaSek
komentarz
komentarz

Jeżeli zależy Ci tylko na wadze to wybierz .jpg.

Natomiast jak temat interesuje Cię trochę dogłębniej to łap artykuł który Ci trochę rozjaśni różnice.

https://www.digitaltrends.com/photography/jpeg-vs-png/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.