x-kom hosting

Po aktualizacji system sam kompresuje pliki

NewJoker
utworzono
utworzono

Witam,

 

po jednej z najnowszych aktualizacji Windowsa 10, zastałem wszystkie pliki na pulpicie, w Moich dokumentach i możliwe, że gdzieś jeszcze, z symbolem dwóch niebieskich strzałek zwróconych ku sobie w prawym górnym narożniku ikony. Przeczytałem, że to oznacza kompresję NTFS plików. Zaznaczyłem więc wszystko i w opcjach zaawansowanych odznaczyłem "Kompresuj zawartość, aby zaoszczędzić miejsce na dysku". Pomogło, ale teraz każdy plik tworzony na pulpicie ma taki symbol i muszę ponawiać dla niego wspomnianą procedurę. Czy da się to automatyczne kompresowanie jakoś wyłączyć na stałe ? Na dysku mam wystarczająco dużo miejsca (25 GB na C) i nie jest mi to do niczego potrzebne. Czytałem, że są sposoby polegające na edycji rejestru, ale może da się to też zrobić jakoś prościej, bezpośrednio w GUI systemu ? A jeśli nie to nakierujecie mnie na sprawdzoną procedurę z edycją rejestru ? Przypadkowym stronom internetowym średnio ufam, nie ma to jak porada eksperta.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Gawel
komentarz
komentarz

Dla dysku też odznaczyłeś, "Kompresuj ten dysk"

NewJoker
komentarz
komentarz

Nie, tylko dla tych pików ze wspomnianym symbolem strzałek, ponieważ czytałem, że  dla całego dysku może to trwać wiele godzin a poza tym obawiałem się, że po „odkompresowaniu” zabraknie mi miejsca na dysku i będzie problem.

WINDOR
komentarz
komentarz

Miałem kiedyś podobny problem, oddawałem w kilka miejsc, ale działało przez chwile. Najskuteczniejszy był format.

NewJoker
komentarz
komentarz

Formatu wolałbym uniknąć na razie. Czy odznaczenie tej opcji dla całego dysku pomoże ? Długo to będzie trwało ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.