x-kom hosting

HP LaserJet 3055 Skaner

i3_coffee_lake
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem ze sprzętem wymienionym w tytule. Zmieniłem rodzicom komputer i chciałem zainstalować drukarkę. Z płyty ze sterownikiem nie można tego zrobić ponieważ napisane tam było że obsługuje tylko do WIN7(W nowym kompie jest Win10 Home). Więc ściągnąłem sterowniki ze strony producenta. Drukowanie działa i mi to wystarcza ale inni domownicy często używają faksu i skanera. Niestety skaner działa tylko na drukarce i nie można go użyć z poziomu komputera i tutaj mam pytanie czy da się to jakoś naprawić. Może źle coś robię ale już 3 usuwałem i instalowałem sterowniki na nowo nic to nie dało. Faxu nie sprawdzałem więc na razie proszę o pomoc ze skanerem. Z góry dziękuję.

  • 1 miesiąc później...

Ekspert HP
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o HP laserjet 3055 bardzo często nie działa skaner 

 

"Po podłączeniu USB do komputera Windows zainstaluje drukarkę i skaner automatycznie.

Drukarkę można zainstalować również ze sterownikami UPD (nie działa skaner).

Pod Windows 7 i 8 w sieci działa tylko drukowanie."

 

Ze swojej strony proponuję :

* Sprawdzić czy drukarka jest podłączona do portu USB 2.0 (USB 3.0 i nowsze nie są wpsierane)

* Ponieważ pełen sterownik działał tylko do Win 7, oprogramowanie do skanowania działało tylko wtedy.

 

Alternatywne opcje :

* Aplikacja HP Scan Extended powinna wyszukać drukarkę, podłączoną po USB (załącznik)

* Ze sklepu Microsoftu można poszukać aplikacji takiej jak :

HP SMART - https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfhwlh

HP Scan and Capture - https://www.microsoft.com/pl-pl/p/hp-scan-and-capture/9wzdncrfhwl0?activetab=pivot:overviewtab

Po zainstalowaniu trzeba wcisnąć "plusik" i wyszukać drukarkę.

* Spróbować wejść w paint -> zakładka Plik -> ze skanera lub aparatu fotograficznego (może być wyszarzała opcja)

* Wciskamy przycisk Windows -> wpisujemy Usługi

Szukamy po nazwie : Windows Image Acquisition (WIA)

Prawym przyciskiem myszy uruchamiamy ponownie

 

Jeżeli żadna z tych opcji nie zadziała - nic więcej się nie zrobi.

HP Scan Extended.zip

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.