x-kom hosting

Ostateczna decyzja

bubekgroszek
utworzono
utworzono

Witam jutro chcę kupić kartę graficzną w grę wchodzą dwa modele ( bo już oczopląsu dostaje jak próbuję wybierać ):

1. http://allegro.pl/item348494083_sapphire_h...v_dv_pci_e.html

2. http://allegro.pl/item353263514_szok_zotac..._675_2000_.html

Cena ta sama, a jak z wydajnością? na testach lepiej wypadała opcja 2 ( zrudło internet ) może ktoś ma którąś. Jeszcze jedno 1) ma 512mb 2) 256mb czy wielkość pamięci ma bardzo wielkie znaczenie?

lestate1
komentarz
komentarz

256 mb to trochę mało nowe gry mają duże potrzeby pozdrawiam

mis456
komentarz
komentarz
szcze jedno 1) ma 512mb 2) 256mb czy wielkość pamięci ma bardzo wielkie znaczenie?

512mb przydaje się do gry w rozdzielczości 1650x1080

Do gry w 1024x1080 spokojnie wystarczy 256mb

Ja bym brał 8600GTS

DjConrado
komentarz
komentarz

Ja też bym brał Geforca 8600GTS

swirek
komentarz
komentarz

Z tych dwoch bierz 8600 GTS Zotac, swietna karta za te cene :)

Sonido
komentarz
komentarz
512mb przydaje się do gry w rozdzielczości 1650x1080

1680x1050 ;)

Co do karty to również jestem za GeForce.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

Ja bym polecił dołożyć 100 i kupić 8800GS lub 150 i kupić8800GT 256MB lub Galaxy 9600GT. W porównaniu z twoimi propozycjami ogromna różnica wydajności za stosunkowo niewiele większe pieniądze.Można też spróbować Radka 3870 lub 3850

bubekgroszek
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem że nie tylko sugerować sie taktowaniem ale również szyną danych pamięci bo moje propozycję mają po 128 bitów a twoje po 256 bit - rozumiem że właśnie dzięki tym 256 bitom ma większą wydajność ( bo takty podobne ).

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Nie chodzi tylko o taktowanie ważna jest ilość tmu rop pixel shader i całej architektury karty. Radeon 3850 to bardzo rozsądny wybór jeśli chodzi o stosunek cena wydajność.

Lipton
komentarz
komentarz

Nie tylko szyną danych, również nowszą technologią, ilością VS i PS oraz taktowaniami. W takiej 8800GS mamy 2 razy większą powierzchnie rdzenia czy 3 krotnie większą liczbę tranzystorów niż w 8600GTS, one też mają duży wkład w wiekszą wydajność karty.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

Przy wyborze karty patrzcie na(w kolejności):

-ilość jednostek Vertex Shader , Pixel Shader , liczbę potoków ROP

-szynę danych (256 bit = 2Xwieksza przepustowośc pamieci niz przy 128 bit)

-rodzaj pamieci

-taktowania

-wielkość pamięci

Z tego co napisalem wyraznie wynika ze 8800GS z szyną 192 bit ma min 50% większą przepustowość od 8600GTS, 9600GT , 8800GT z szynami 256bit - min 100 % większą przepustowość.Przy większej liczbie potoków renderujących i wyzszej liczbie jednostek shaderowych daje to o wiele wieksza wydajnosc.

P.S. Dla wszystkich. Kupno kart 8600 GTS jest bezsensem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kosmoj
komentarz
komentarz

Ja mam tego Zotaca 8600GTS i jest spoko ;) w 1024/769 wszytsko raczej na full bez przycinek jak narazie (wiekszej nie obsluguje moj monitor). 1024/768 Crysis na wysokich i 4xAA i chodzilo ladnie prawie 30FPS ;)

Ogolnie spoko karta, ale jak mowili poprzednicy 8800GS/GT bedzie wydajniejsza

mis456
komentarz
komentarz
P.S. Dla wszystkich. Kupno kart 8600 GTS jest bezsensem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz!

Gość
komentarz
komentarz
W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz!

Hymm... a Radeon 3850?

Kosmoj
komentarz
komentarz

ja osobiscie do ATI przekonany nie jestem ze wzgledu na stery. Chcialbym, zeby ati bylo lepsze i wogole ale wydaje mi sie ze narazie tak nie jest i rozsadniejszy wybor do nVidia ;)

ale kazdy ma inne zdanie wiec mnie tu nie krytykujcie zaraz...;P

Gość
komentarz
komentarz
ja osobiscie do ATI przekonany nie jestem ze wzgledu na stery. Chcialbym, zeby ati bylo lepsze i wogole ale wydaje mi sie ze narazie tak nie jest i rozsadniejszy wybor do nVidia wink.gif

ale kazdy ma inne zdanie wiec mnie tu nie krytykujcie zaraz...;P

Ale nie zapominaj że 3850 jest czasem 2x lepszy od GTS-a a to znaczny argument.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz
W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz!

Hmmm. Porównaj sobie wyniki w testach i ceny kart. Krótko wyjasnie . Za 80 zł więcej(mówiąc o 8600GTS 512 MB) masz 9600GT, która ma 2Xwiększą szynę i przepustowość, 2Xwięcej jednostek j jest o wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeleeeeeeeeeeeee wydajniejsza. Nie twierdzę że nawet dwa-trzy miesiące temu tak było ale teraz kupić 8600GTS zamiast ew. dozbierać i wybrać 9600GT czy poczekać na większy spadek cen 8800GT to ,powtarzam BEZSENS.Jeżeli ktoś wybitnie nie ma hajsu to pozostaje dołożyć parę złotych i wziąc 8800GS

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.